Reklaam:

Soome roheliste uus juht Touko Aalto selgitab oma varasemaid kommunistlikke vaateid

NordenBladet — Soome juhtivaks erakonnaks on kerkimas rohelised. Erakonna uus juht on Touko Aalto. Nüüd aga liiguvad Aalto kohta jutud tema kommunistlikust minevikust. Nii näiteks on levitatud sotsiaalmeedia kaudu Aalto kirjutisi kommunistlikus noorsooväljaandes. Aalto ise põhjendab seda asjaoluga, et kümme aastat tagasi oli ta noor ja vihane mees, vahendab Ilta-Sanomat.

Tollal 19-aastane Aalto kirjutas näiteks kommunistlikus väljaandes seda, et kommunistlikud ideed vastavad tema maailmapildile. See tähendas tema arvates, et rahva enamus ja loodus on tähtsamad kui turumajandus.

Toona Jyväskylä ülikoolis riigiteadust õppinud Aalto ütleb nüüd, et ei teadnud siis veel, mida kommunism tähendab. Ta oli siis mõjutatav selle kaudu, mida tema ümber räägiti. Aalto oli mõnda aega isegi Soome kommunistliku noorsooühenduse liige. Seda mõjutas Joensuu 1990ndate aastate skinhead-ide kultuur. Aalto väitel olid fašism ja natsism need, millele tuli vastu astuda ja kommunism oli selleks sobiv lahendus.

Mõnda aega oli Aalto suur eeskuju ja iidol Che Guevara. Enam aga Aalto riietekapist Che särki ei leia. Need võivad veel olla tema lapsepõlvekodus Joensuus pööningul.

Praegu peab Aalto end sotsiaalliberaalse turumajanduse pooldajaks. Ta ütleb, et toetab heaoluühiskonda, aga see on sulane, mitte peremees. Kommunismi kohta ütleb Aalto nüüd, et ei poolda mingisuguseid totalitaarseid režiime.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service