Reklaam:Värske Eesti põlevkivitööstuse aastaraamat: turuhinnad mõjutavad tööstuse muutumist efektiivsemaks ja nutikamaks

NordenBladet — TTÜ Virumaa kolledži Põlevkivi Kompetentsikeskus, Eesti Energia, Viru Keemia Grupp ja Kiviõli Keemiatööstus andsid koostöös juba kolmandat aastat välja Eesti põlevkivitööstuse aastaraamatu, mis toob välja, et vaatamata keerulisele turuolukorrale maailmas püsib tööstusharu konkurentsivõimelisena. Olenemata 2016. aasta alguse madalast toornafta hinnast investeeriti põlevkivitööstuses kokku 63 miljoni eurot, pakuti tööd 6400 inimesele ning panustati riigituludesse 103 miljonit eurot. Eesti põlevkiviettevõtted on jätkuvalt globaalsed liidrid, kes muudavad tööstusharu efektiivsemaks, vähem keskkonda häirivaks ning nutikamaks ja suudavad seeläbi saavutada uusi tootmisrekordeid.

Põlevkivi Kompetentsikeskuse juhataja Kalle Pirki sõnul määrab põlevkivivaldkonna tuleviku teadus- ja arendustegevus. „Täna töötavad Eesti insenerid ja teadlased selle nimel, et põlevkivi saaks maksimaalselt väärindatud, tööstus oleks jätkusuutlik ja innovaatiline ning tooks ka ühiskonnale kasu. Oleme end juba tõestanud uuringute läbiviimise ja suurte projektide realiseerimisega ka rahvusvahelisel tasemel. Lisaks sellele tegutseb aktiivselt standardimise tehniline komitee „Põlevkivi ja põlevkiviproduktide töötlemine“,“ lisas Pirk.

“Kõige parem tagatis kõikuvatele energiahindade vastu on efektiivsuse tõstmine. Uued õlitootmise rekordid kinnitavad, et Eestis arendatud tehnoloogia abil suudame meie loodusressursi potentsiaali maksimaalselt ära kasutada. Meie strateegiline eesmärk on järjepidevalt kasvatada põlevkivi tootmisvarade konkurentsivõimet,” rääkis Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.

„2016. aasta kujunes väljakutseterikkaks ja sundis kõiki põlevkivisektori osalisi kohanduma komplitseeritud turuolukorraga ning otsima uusi käike efektiivseks tegutsemiseks. See kõik ei takistanud VKG-d säilitamast jätkusuutliku arengu suunda. Mis siin salata — raskused karastavad ja motiveerivad olema paindlikud. Kuid kogu meie tegevuse selgrooks on ikka inimesed ning seetõttu südamlikud tänusõnad kõikidele töötajatele, kes panustavad iga päev põlevkivitööse arengusse,“ ütles Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Ahti Asmann.

„Viimastel aastatel toimunud nafta maailmaturuhinna drastiline langus pani löögi alla aastakümnete pikkuse kogemusega tööstusharu toimimisvõimalused Eesti Vabariigis, olles põhjustamas ka tuhandete inimeste töötuksjäämist,“ sõnas Alexela Group juhatuse esimees Andreas Laane. Vabariigi Valitsus näitas tema sõnul neil hetkedel ülesse riigimehelikkust ning kiirete otsuste saatel loodi maksukeskkond, mis aitas põlevkivitööstusel sellest hetkest üle saada. „Täname siin valitsust pikaajalise visiooni ja tarkuse eest,“ tänas Andreas Laane.

Aastaraamat asub www.pkk.ee ja Eesti Energia, Viru Keemia Grupp ja Kiviõli Keemiatöötuse veebilehtedel.

Põlevkivi aastaraamatu väljaandmist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

 

Allikas: Eesti Teadusinfosüsteem
Loe kõiki NordenBladet´i “Eesti uudised & info” rubriigi artikleid SIIT


Tags assigned to this article:
Eestiteadusteadusinfo

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service