Reklaam:Tehnoloogia areng hävitab Soome pensionisüsteemi

NordenBladet — Tehnoloogia areng hävitab Soome pensionisüsteemi, kuna tehnoloogia ja tehismõistuse tõttu kaovad paljud töökohad ja suureneb tööpuudus. Töökohtadest sõltub aga pensionide väljamaksmine.

Pensionisüsteemi ees seisvate probleemide eest hoiatavad Soome pensioniturvakeskus ja rahandusministeerium. Kui palgad ei tõuse ja suureneb tööpuudus, siis suureneb surve maksude tõstmiseks ja see omakorda piirab majanduskasvu võimalusi.

Tööpuudus tuleneb kaasajal tehnoloogia ja tehismõistuse arenemisest, mistõttu paljud töökohad on kadunud või kadumas. Julmalt väljendatuna võib tehnoloogia areng kukutada kokku pensionisüsteemi, sest pensionide maksmine sõltub töötavate inimeste arvust ja nende sissetulekust, vahendab Helsingin Sanomat.

Soomes on läbi mängitud stsenaarium, mis juhtub, kui majandus enam ei kasva ja pensionifondide tootlus hakkab langema. See toob kaasa maksutulu vähenemise, mille tõttu peaks pensionide väljamaksmiseks palgast võetavaid pensionimakseid suurendama 4 protsendipunkti võrra.

Teise stsenaariumi kohaselt kaoks Soomes tööpuudus, sellisel juhul võiks pensionimakseid hakata hoopis vähendama. Samuti tähendab tööpuuduse kaotamine pensionide tõusu.

Kolmanda stsenaariumi puhul suureneks ettevõtjate hulk. Selle stsenaariumi kohaselt pensionide osas võrreldes praegusega midagi ei muutuks.

Neljanda stsenaariumi kohaselt suureneks võrreldes praegusega veelgi inimeste varanduslik ebavõrdsus, aga ka see mingit mõju pensionidele ei avaldaks. Lihtsalt osa inimesi saab teistega võrreldes oluliselt suuremat pensioni.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service