Kas sul on hea sissetulek? Võrdle oma tulu Soome keskmisega

Kas sul on hea sissetulek? Võrdle oma tulu Soome keskmisega

NordenBladet — Ametlikud palgatabelid ei ütle tavaliselt midagi, sest sealt pole arvestatud maha maksusid ning selle sisse ei kuulu muud tulud nagu toetused. Soome väljaanne Taloussanomat on kokku pannud tabeli, kui palju soomlased saavad keskmiselt igas kuus raha kätte.

Soomes on ametlikult mediaanpalk 3000 euro ringis, ent see number käib ainult täiskohaga palgatöötajate kohta. Lisaks on Soomes 2,5 miljonit pensionäri, töötud, õpilased ja osaajaga töötajad, kes ametliku arvestuse sisse ei lähe.

Kõige parema ülevaate annab statistikaameti tulude ülevaade, mille põhjal on kokku pandud tabel selle kohta, kui palju soomlased reaalselt igas kuus raha kätte saavad. Selle tabeli põhjal oli 2015. aastal soomlaste keskmine kätte saadud sissetulek 1860 eurot kuus.

Tabelis on toodud sissetulek ühe täiskasvanu kohta vastavalt vanusele ja sellele, kas elatakse koos üksi, kahekesi või koos lastega.

Sissetulekut mõjutab oluliselt pereliikmete arv. 1860 eurot on arvestatud üksi elava inimese kohta. Kui koos elatakse kahekesi, siis on tulu ühe täiskasvanu kohta 1400 eurot kuus. Laste puhul Soomes tulu suureneb – kui koos elavad kaks täiskasvanut ja kaks last, siis on tulu täiskasvanu kohta keskmiselt 1950 eurot kätte.

Tabelist tuleb ühtlasi välja, et Soomes on vanemate inimeste tulud suuremad kui noortel inimestel. Kõige kõrgemad on Soomes tulud 45-54-aastastel inimestel – 2150 eurot inimese kohta. Tulud vähenevad järk-järgult pensionile jäädes ja üle 75-aastaste keskmine kätte saadud tulu on 1450 eurot kuus. 65-74-aastaste tulu on 1750 eurot kuus, vaid sada eurot väiksem kui 25-34-aastastel. Noorte väiksem tulu tuleb pikalt kestnud majanduslikust surutisest.

 

Avafoto: NordenBladet
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIIT

Vaata lisaks:
Soome erasektori mediaanpalk oli möödunud aastal 3193 eurot kuus, Eestis 858 eurot
Soome erasektori mediaanpalk oli möödunud 2016. aastal statistikaameti andmetel 3193 eurot kuus. Mediaanpalk tähendab, et sellest suuremat ja väiksemat palka saanute arv on võrdne ehk see peegeldab kõige paremini keskmist palka. Võrdluseks, Eestis oli vastav palk möödunud aastal 858 eurot ehk ligi 4 korda väiksem.Reklaam:
Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service