Neli uut ministrit andsid riigikogu ees ametivande

Neli uut ministrit andsid riigikogu ees ametivande

NordenBladet —Riigikogu ees vande andmisega astus täna ametisse neli uut ministrit: rahandusminister Toomas Tõniste, kaitseminister Jüri Luik, keskkonnaminister Siim Kiisler ja riigihalduse minister Jaak Aab.

„Soovin kõikidele uutele ministritele edu! Tere tulemast meeskonda, mille eesmärk on muuta Eesti elu sidusamaks, seista Eesti majanduskasvu eest ning hoolitseda selle eest, et meie ühiskond oleks jätkusuutlik, turvaline ja heaks koduks kõigile Eestimaa inimestele,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Alustama peab täie hooga, sest järgmise poole aasta jooksul soovime Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana viia elu edasi igas meie juhitavas valdkonnas.“

Rahandusminister Toomas Tõniste on olnud Riigikogu XI ja XII koosseisu liige. Aastatel 2016-17 juhtis ta EVR Cargo nõukogu tööd ning aastatel 2008-2011 kuulus ta Riigimetsa Majandamise Keskuse nõukogusse.

Kaitseminister Jüri Luik töötas vahetult enne kaitseministriks asumist välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantslerina. Alates 2015. aastast on ta juhtinud  Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse tööd. Ta on varasemalt kahel korral olnud ametis kaitseministrina ning ka välisministrina, töötanud suursaadikuna nii Moskvas kui Washingtonis.

Keskkonnaminister Siim Kiisler on olnud Riigikogu X, XII ja praeguse XIII koosseisu liige, kus ta juhtis põhiseaduskomisjoni tööd. Aastatel 2008-2014 töötas ta regionaalministrina.

Riigihalduse minister Jaak Aab töötas enne ministri ametisse astumist Eesti Keskerakonna peasekretärina. Ta on olnud Riigikogu IX ja XI koosseisu liige, aastatel 2005-2007  oli ta ametis sotsiaalministrina. Ta on töötanud Võhma linnapeana ja Eesti Linnade Liidu tegevdirektorina ning nõustanud Soome kohalikke omavalitsusi.

 

Avafoto: Uued ministrid riigikogu ees ametivannet andmas (Riigikantselei/Jürgen Randma)
Allikas: Valitsus.ee

 Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service