SUUR galerii: Eesti Juudi Kogukond pidas Lag BaOmer´i

SUUR galerii: Eesti Juudi Kogukond pidas Lag BaOmer´i

NordenBladet – Täna, 14.mail kogunes Eesti Juudi Kogukond Keila-Joa Lossi hoovis (Pargi Allee 5), et tähistada Lag BaOmer´i ning süüdata Lag BaOmer´i lõke. Eesti pearabi Mr. Shmuel Kot ning Mr. Alexandr Gur National Heritage Foundation´ist pidasid kõne, korraldati lustakaid mänge nii lastele kui täiskasvanutle, kinnitati kõhtu ning erilise sündmusena sai Keila-Joa loss oma peasissekäigu uksele Mezuzah´i, mis üheskoos sisse õnnistati.

Lag BaOmer´i püha tähistamine sai alguse rabi Akiva ajal. Talmudis seisab, et sellel päeval 2. sajandil lõppes kohutav katk, millesse suri 24 000 Rabi Akiva õpilast. Lag Ba´Omerit tähistataksegi selle mälestuseks, et katk lõppes. Päevadel enne Lag Ba’Omerit paastutakse ja leinatakse taga neid 24 000-t katkus hukkunut. Leina märgiks ei lõika inimesed sellel ajal oma juukseid, ei aja habet ega osta uusi riideid. Samuti ei planeerita selleks ajaks pulmi. Lag Ba’Omer on ka rabi Akiva kuulsaima jüngri Rabi Shimon Bar Yohai surma-aastapäev. Tema on juudi müstitsisimi tuntuima teose „Zohar“-i autor. Kümned tuhanded religioossed juudid Iisraelis kogunevad tema matmispaika Meronis, Safedi linna lähedal.

NordenBladet toob teieni ka galerii üritusest!

Fotod: NordenBladet/Helena-Reet EnnetReklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service