NordenBladet – Juulis Rootsis Gotlandil toimunud Almedaleni nädalal* naise surnuks pussitanud mehe kavandatud sihtmärk oli hoopis Rootsi Keskerakonna juht Annie Lööf, ütles riigiprokurör Henrik Olin neljapäeval Rootsi raadiole.

32-aastane mees pussitas ja tappis 64-aastast naise, kui parteijuht Annie Lööf pidi juuli alguses Gotlandil Visbys poliitilisel üritusel pressikonverentsi pidama.

Vahi all olev 32-aastane mees on oma tunnistused andnud ning talle esitatakse süüdistus terrorismi paragrahvi alusel. Varem arvati, et mehe sihtmärgiks oli 64-aastane tapetud naine ning mõrv oli planeeritud. Kuid neljapäeval teatas Olin, et tegelikuks sihtmärgiks oli poliitik ja Keskerakonna juht Annie Lööf.

Süüdistatav mees on juba mitu aastat tegutsenud neonatslikus rühmituses Nordiska motsandsrörelsen (NMR), kuid prokuratuuri hinnangul pole see põhjus, miks mõrva peetakse terroriaktiks. Prokuratuur on seisukohal, mehe soov oli Rootsi ühiskonda kahjustada, ja kahtlustavad, et ta kavatses mitu inimest tappa.

Annie Lööf ütleb, et on raputatud. “On selge, et see on šokeeriv ja see mõjutab mind. Kuid vihkamine ei tohi võita,” kirjutab Lööf Twitteris.

_________________________________
* Almedalen on park, mis asub Gotlandil Visbys. Rootsis seostatakse Almedaleni nime peamiselt Almedaleni nädalaga, mis on iga-aastane poliitiline üritus Visbys. See on oluline kohtumispaik kõigile poliitikaga seotud isikutele Rootsis. Almdaleni nädalat peetakse igal aastal 27. nädalal ning siis peavad Rootsi suurte erakondade esindajad kordamööda pargis kõnesid.

Vaata ka: