UUS KORD: Venemaalt ei või Euroopa Liitu harjumuspärast kaupa importida ka eraisikud

UUS KORD: Venemaalt ei või Euroopa Liitu harjumuspärast kaupa importida ka eraisikud

NordenBladet – Alates 10. juuli kella 23.59-st lõppeb üleminekuperiood, mis võimaldas varem sõlmitud lepingute alusel Euroopa Liitu importida või siit Venemaa Föderatsiooni eksportida teatud sanktsioonialuseid kaupu. Muudatused mõjutavad ka füüsilisi isikuid, teatas maksu- ja tolliamet (MTA).

Kui tavapäraselt puudutavad sanktsioonid äriettevõtteid ja kaubandust, siis alates esmaspäevast ei ole enam võimalik teatud kaupu importida ega eksportida ka eraisikutel.

Keelatud kaupade nimekirjades on näiteks ka vana ja uus mööbek ning selle osad, puit ja puittooted, kaaliumi sisaldavad väetised, uued õhkrehvid, tsement, kaaviar, nii uus kui kasutatud taara (klaaspudelid ja -purgid jpm).

Samuti tuleb reisijatel tähelepanu pöörata alkoholile seatud piirangutele, st alates 10. juulist on Venemaalt hoolimata kogusest keelatud tuua selliseid alkohoolseid jooke nagu viin, džinn, liköörid jm. Õlu, veini ja siidrit on lubatud tuua varem kehtestud kogustes (õlu 16 liitrit, veini 4 liitrit, siidrit 2 liitrit).

Lisaks tuletab MTA reisijatele meelde, et juba varasemalt on Venemaale keelatud kaasa võtta rohkem kui reisi tarbeks vajalikku sularaha, üle 750eurose väärtusega olmeelektroonikat, näiteks nutitelefonid ja sülearvutid ning muid üle 300eurose väärtusega esemeid. Piirang ei kehti isiklike esemete kohta, sh kasutuses olev nutitelefon, hinnaline käekott, üleriided vmt.

MTA tagab Narva, Luhamaa ja Koidula piiripunktides reisijatele info kättesaadavuse ja teeb selgitustööd. Samuti juhib tähelepanu, et rahvusvahelise sanktsiooni rikkumise eest on ette nähtud kas rahaline karistus või kuni viieaastane vangistus. Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, on ette nähtud rahaline karistus.

Euroopa Liidu Nõukogu määruses 2022/879  saab tutvuda kaupade täieliku nimekirjaga (vt 10.07.2022 muudatusi impordi osas XXI lisas (3i) ning ekspordi osas XXIII lisas (3k)).

Avafoto: Pexels


Tags assigned to this article:
importVenemaa

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service