Eesti: Telia sulgeb järgmisel aastal 3G võrgu, sest täna liigub enamus mobiilsest andmesidest 4G ja 5G võrkudes

Eesti: Telia sulgeb järgmisel aastal 3G võrgu, sest täna liigub enamus mobiilsest andmesidest 4G ja 5G võrkudes

NordenBladet – Telia sulgeb esimese kohaliku mobiilsideoperaatorina 2023. aasta lõpuks oma 3G võrgu, et keskenduda uuemate tehnoloogiate arendamisele ja pakkuda seeläbi klientidele veelgi kvaliteetsemaid teenuseid.

Mobiilside kolmandat põlvkonda ehk 3G tehnoloogiat saab kasutada nii kõneside kui mobiilse interneti edastamiseks. Kuna täna liigub enamus mobiilsest andmesidest juba 4G ja 5G võrkudes, on 3G võrgu roll taandunud peamiselt just kõneside teenindamisele.

Samas on alates 2016. aastast ka kõneside mahud Telia 3G võrgus pidevalt vähenenud. Põhjus on selles, et suurem osa Telia kliente kasutab VoLTE (Voice over LTE) ehk 4G kõneside võimekusega telefone, mis omakorda vähendab kõneside liiklust 2G ja 3G võrkudes.

Telia tehnoloogiajuht Andre Visse tõdes, et kui 2021. aasta alguses oli Telia võrgus VoLTE ehk 4G kõneside võimekusega telefone ca 55%, siis 2022. aasta märtsis oli see arv kerkinud juba 71%-ni.

Otsesemalt puudutab 3G võrgu sulgemine neid inimesi, kelle kasutuses on vaid 2G/3G võrkudes toimivad mobiiltelefonid. Halvimal juhul võib see kliendile tähendada, et peale 3G võrgu sulgemist ta oma senist telefoni kasutada ei saa. Sellise olukorra vältimiseks soovitab Telia juba aegsasti kasutusele võtta VoLTE toega telefon, mis on ühest küljest tulevikukindel, teisalt aga pakub märksa paremat mobiilikõnede kvaliteeti kui vanemad telefonid. Samuti soovitab Telia üle vaadata 3G võrgus mobiilset andmesidet kasutavad seadmed (nt vanad netipulgad, mis 4G-d ei toeta) ning mõelda nende väljavahetamise peale.

Avafoto: Pexels


Tags assigned to this article:
mobiilsideTelia

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service