Balti riigid piiravad elektri impordimahtu Venemaalt

Balti riigid piiravad elektri impordimahtu Venemaalt

NordenBladet – Balti riikide elektrisüsteemihaldurid Elering, AST ja Litgrid vähendasid riski maandava meetmena ülekandevõimsust elektri impordiks Venemaalt 300 megavatile.

Muudatuse eesmärk on tagada Balti elektrisüsteemi töökindlus ka juhul, kui peaks toimuma Balti riikide erakorraline desünkroniseerimine Venemaa ja Valgevene elektrivõrgust, teatas Eesti elektri ja gaasi süsteemihaldur Elering.

Venemaa põhiterritooriumilt saab muudatuse järel müüa elektrit elektribörsi Läti hinnapiirkonda võimsusega kuni 150 megavatti ja Kaliningradist Leedu hinnapiirkonda võimsusega samuti kuni 150 megavatti. Otse Eestisse Venemaalt endiselt elektrit müüa ei saa.

Venemaalt on viimastel nädalatel Läti ja Leedu hinnapiirkonda elektrit müüdud sõltuvalt tunnist ja päevast valdavalt võimsusega vahemikus 300–600 megavatti. Seega väheneb maksimaalne võimalik energiavoog Venemaalt ligikaudu kaks korda.

Balti riikide elektritarbimine ulatub sõltuvalt tunnist praegu suurusjärku 3000–4000 megavatti. Kuigi Vene elektri osakaal siinsel turul on muudatuse järel alla 10 protsendi, pole Eleringi sõnul välistatud selle mõju elektri hinna kujunemisele elektribörsil.

Avafoto: Pexels


Tags assigned to this article:
Eestielekter

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service