Eesti: Tallinnas algab teisipäevast taotluste vastuvõtt elukohajärgse kooli määramiseks

Eesti: Tallinnas algab teisipäevast taotluste vastuvõtt elukohajärgse kooli määramiseks

NordenBladet – Teisipäevast saavad Tallinna lapsevanemad esitada taotlusi elukohajärgsete koolide määramiseks 2022. aasta septembris munitsipaalkooli esimesse klassi astuvatele lastele.

“Tänavu on Tallinnas koolikohustuslikku ikka jõudvaid lapsi ligikaudu 4700, mis on 130 võrra rohkem kui möödunud aastal,” märkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

“Igale Tallinna lapsele on kindlustatud õppekoht ühes elukohajärgses munitsipaalkoolis, kuid taotlus tasub vanematel siiski esitada, sest see annab kooli määramiseks olulist teavet, sh õppekeele valik ja pere teiste laste õppimine samas koolis. Kui taotlust ei esitata, määratakse kool üksnes elukohaandmete põhjal,” rääkis Belobrovtsev.

Taotlust saab esitada nii eKoolis kui ka haridusametis koha peal, kus vajadusel on abiks valdkonna spetsialistid.

Taotlusi saavad 1.-15. märtsini 2022 esitada rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad lapsevanemad. Nii eKooli kaudu kui ka Tallinna haridusametis esitatud pabertaotlused vaadatakse läbi peale 15. märtsi. Teate määratud koolist saab taotluse eKoolis esitanud vanem e-posti aadressile hiljemalt 20. maiks. Pabertaotluse esitanud vanem saab teate postiga lapse rahvastikuregistrijärgsele aadressile.

Koolide määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate eelistusi. Kui mõnda kooli soovijaid on rohkem, kui koolil on õppekohti, arvestatakse elukohaandmete registreerimise aega.

Vanema soovil võib kooli astuda ka kuueaastane laps. Sel juhul esitab vanem koos taotlusega koolivalmidust kinnitava dokumendi. Kuueaastase lapse koolitulekust tuleb Tallinna haridusametit teavitada hiljemalt 1. mail 2022.

Lapsevanematel, kelle lapsed on 1. märtsiks saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja enam taotlust esitada.

Pabertaotlusi võetakse vastu Tallinna haridusametis asukohaga Estonia puiestee 5a.

Avapilt: Pexels


Reklaam:







Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service