Eesti: Elektrilevi tõstab juunist võrguteenuse hinda 10 protsenti

Eesti: Elektrilevi tõstab juunist võrguteenuse hinda 10 protsenti

NordenBladet – Konkurentsiamet kinnitas 1. juunist Elektrilevi võrguteenuse 10-protsendilise hinnatõusu. Hinnatõusu põhjuseks on Eleringi ülekandeteenuse 17-protsendiline hinna kallinemine.

“Eelmise aasta lõpus teavitas Elering põhivõrgu ülekandeteenuse 17 protsenti suurusest tõusust alates selle aasta 1. aprillist. Antud muudatus tähendab Elektrilevi jaoks lisakulu 12,1 miljonit eurot. Kuna põhivõrgu ülekandeteenuse osakaal moodustab Elektrilevi võrgutasust ca 35 protsenti, mõjutab see hinnatõus otseselt võrguteenuse hinda,” ütles Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm.

Teise osa võrguteenuse hinnamuutusest annab elektrihinna kallinemine. Ka elektrivõrk vajab igapäevaseks toimimiseks elektrit ja see kulu on Elektrilevi jaoks kasvanud 48 protsenti.

“Kui elektriturul leiab aset elektrihindade pikemaajalisem stabiliseerumine ja vähenemine, vaatab Elektrilevi üle ka võrgutasud ning alandab esimesel võimalusel hindu,” ütles Härm.

Hinda mõjutab ka konkurentsiseaduse muudatus, mille järgi peavad võrguettevõtted hakkama konkurentsiametile maksma järelevalvetasu 0,2 protsenti müügitulust. “Elektrilevile tähendab see muudatus tänavu poole miljoni euro suurust makset,” sõnas Härm.

Kuna arvestatav osa võrgutasu tõusust on tingitud elektri börsihinna kallinemisest, siis otsib Elektrilevi lahendusi elektri hinnariski alandamiseks. Üks võimalus on korraldada kaoelektri fikseeritud hinnaga ostmiseks konkurss, kus saaksid pakkumisi teha taastuvelektri tootjaid.

Avafoto: YouTubeReklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service