Eesti suudaks kriitilises olukorras võtta vastu kuni 2000 Ukraina põgenikku

NordenBladet – Täna ei oska keegi arvata, kas Ukrainas puhkeb sõda ja kui palju võiks olla ukrainlasi, kes sooviksid Eestis varjupaika. Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo sõnul suudaks Eesti hädaolukorras võtta vastu kuni 2000 põgenikku.

Tallinna ukrainlaste kogukonna üks eestvedaja Bogdan Ljutjuk ütleb, et siinsed ukrainlased jälgivad südmuste arenguid Venemamaa piiride ääres murega. Samas pole sõda Ukraina jaoks midagi uut – see on käinud alates 2014. aastast.

“Praegu kui me räägime siin teiega, siis mehed on kaevikutes ja kuulid lendavad ja sõda käib,” ütles Ljutjuk “Aktuaalsele kaamerale”.

Ljutjuk oli viimati Ukrainas poolteist kuud tagasi. Tema sõnul on väga raske hinnata, kui paljud võiksid Venemaa rünnaku korral kodumaalt lahkuda. “Kindlasti on palju neid, kes jäävad kaitsma oma emamaad ja sel pole vahet, kuskohas nad elavad. Kas nad on lääneukrainlased või idaukrainlased. Neid on päris palju. Kindlasti keegi katsub ära minna. Lapsed ja pered viiakse kuhugi turvalisemasse kohta,” ütles ta.

ÜRO hinnangul vajab Ida-Ukrainas humanitaarabi ligi kolm miljonit inimest, ütleb mittetulundusühingu Eesti Pagulasabi juht Eero Janson. Eesti Pagulasabi on alates 2014. aastast toetanud Ida-Ukraina rindelähedastes asulates nii eakaid kui ka lapsi.


Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service