Soomes tahetakse kõik hooldajad sundvaktsineerida – see ei meeldi hooldajatele

NordenBladet — Soome terviseameti juht Markku Tervahauta tahaks, et kõik hooldajad ära vaktsineeritaks. Ta tahaks, et kehva tervisega inimestega tegelevate hooldajate puhul kantaks koroonavaktsiin kohustuslike vaktsiinide nimekirja. Tervahauta põhjendab väidet sellega, et eakad inimesed kuuluvad koroona riskigruppi, keda peab kaitsma. Praegu pole aga teavet, kui paljud hooldajad on lasknud end ära vaktsineerida, vahendab Yle.

Soome haiglaõdede ja hooldajate ametiühing Super pole aga sundvaktsineerimisega päri. Põhjuseks tuuakse asjaolu, et praegu kohustuslikud leetrite, tuulerõugete, läkaköha ja gripivaktsiinid on turul olnud aastaid ja need on läbi proovitud. Koroonavaktsiiniga see aga nii pole, mistõttu muudetakse hooldajad sundvaktsineerimisega katsejänesteks.

Oma ala asjatundjad lasevad end heameelega vaktsineerida, kui on teada, et need on ohutud. Praegu on kord selline, et hooldaja ei pea tööandjale jagama teavet vaktsineerituse kohta. Samas on võimalik vaktsineerimata inimesed suunata teisele tööle.

Mõnedes Euroopa riikides peavad meedikud laskma end kohustuslikus korras koroona vastu vaktsineerida. Näiteks Prantsusmaal on vaktsineerimine kohustuslik haiglaõdedele, arstidele ja tuletõrjujatele. Kreekas on ähvardatud vaktsineerimata hooldajad tööst ilma jätta.

Praegu on meditsiini valdkonnas suur puudus nii hooldajatest kui õdedest. Kõik vabad töökäed on vajalikud. Seetõttu on võimalik värvata ka vaktsineerimata inimesi.

Praegu on Soomes märgatud, et kahe vaktsiini mõju on hakanud kaduma ka vaktsineeritutel, seetõttu on hooldekodudes puhkenud uued haiguskolded. Soomes vaktsineeriti kõigepealt vanureid ja nende hooldajaid. Soome terviseamet soovitab neile nüüd kolmandaid vaktsiinidoose.

Soomes on pandeemia ajal nakkushaiguste seadust mitmel korral muudetud, aga praegu pole kavas muuta koroonavaktsiini võtmist meedikutele ja hooldajatele kohustuslikuks.

 Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service