Reklaam:

Soome poolt Afganistanist evakueeritute arv kasvas 413-ni

NordenBladet — Kuigi algul oli Soomel plaanis Afganistanist evakueerida paarsada inimest, kasvas number eilse päevaga 413-ni, mil evakueeriti Soome Kabuli saatkonna turvatöötajad koos peredega.

Soome evakueerimisoperatsioon Afganistanist lõpetati välisministeeriumi info kohaselt eile hilisõhtul, kui Soome Kabuli saatkonnale turvateenuseid osutanud ettevõtte töötajatel õnnestus pääseda Kabuli lennuvälja väravatest sisse. Kokku on evakueeritud 83 turvatöötajat ja nende pereliikmed. Grupp, keda abistasid USA sõjaväelased, suutis mõne tunni eest ohutult Kabulist lahkuda.

Eduka tulemuse saavutamisele aitasid kaasa tihedad diplomaatilised kontaktid ning USA ja Soome vaheline koostöö, mis põhines Soome evakueerimisoperatsiooni käigus loodud võrgustikel.

See on oluline osa valitsuse 24. augusti erakorralisel istungil otsustatust, mille kohaselt oldi valmis täiendavalt evakueerima 128 inimest.

Selle grupiga suureneb Soome poolt evakueeritud inimeste arv 413-ni.

Soome evakueerimisoperatsioon Afganistanis lõppes pärast seda, kui välisministeeriumi evakuatsioonimeeskond ja kaitseväelased Kabulist lahkusid. Välisministeeriumi meeskond naasis koju reede, 27. augusti õhtul ja kaitsevägi teatas väeüksuse naasmisest laupäeva, 28. augusti hommikul.

Välisministeerium jätkab võimaluste kohaselt Afganistani jäänud Soome kodanike ja Soomes alaliselt elavate isikute abistamist.

 Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service