Reklaam:Eesti: Õpihuvi laagrite korraldamiseks laekus avaldusi 7,9 miljoni euro eest

NordenBladet — Eelmisel nädalal lõppenud õpihuvi laagrite toetuse taotlusvooru laekus 611 avaldust kokku 7,9 miljoni euro eest. Taotlused läbivad sisulise hindamisvooru ning kui selgub, et kvalifitseeruvaid ja sisukaid laagriplaane on rohkem, kui planeeritud kuue miljoni euro ulatuses, saavad ka need kriisimeetmeteks eraldatud toetusest rahastuse.

„Mul on väga hea meel, et nii paljud haridus- ja noortevaldkonna organisatsioonid on ühendanud jõud ning mõelnud üheskoos sellele, kuidas pakkuda meie lastele ja noortele sisukaid, arendavaid ja vaimset tervist turgutavaid tegevusi,“ sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Taotlusi on laekunud kõikjalt üle Eesti ning laagrite sisus on esindatud nii sport, loovus, keskkonnaharidus, tervislikud eluviisid, sotsiaalsete oskuste arendamine kui palju muud. Kõige suurem taotlus (üle 1,2 miljoni) laekus Kvark Unicornland OÜ ja AHHAA Teaduskeskuse SA koostöös ning pea iga maakonna õpetajaid kaasates „Rakett 69“  laagrite korraldamiseks.

Hindamistulemused selguvad hiljemalt juuli keskpaigas. Pärast positiivset otsust saab taotleja laagritoetuse summa kätte hiljemalt 14 päeva jooksul. Tegevusi saab alustada pärast taotluse rahuldamise otsust. Taotlejaid teavitatakse otsustest esimesel võimalusel.

Toetust saab kasutada kuni 2021. aasta lõpuni, mis tähendab, et laagreid on võimalik korraldada nii suvel kui ka sügis- ja talvevaheajal.

Õpihuvi laagrid on mõeldud on põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuses õppivatele lastele ja noortele. Taotleja sai vabalt valida, milliste pädevuste või ainevaldkondade arendamisega laagris tegeleda. Tähtis on see, et tegevuste kaudu soovitakse toetada laagriliste vaimset tervist, õpihuvi ja motivatsiooni ning laagri ettevalmistamine või läbiviimine toimuks haridus- ja noortevaldkonna koostöös. Laagri kestus peab olema kolm kuni viis päeva. Maksimaalne toetuse summa osaleja kohta on 120 eurot ning osalejale peab laager olema tasuta.

Lisaeelarvega eraldati haridus- ja noortevaldkonna kriisitoetuseks ning õpihuvi laagrite korraldamiseks kokku 12 miljonit eurot.

 

 Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service