Soome: Valitsus esitas eelnõu söögikohtade sulgemise jätkamiseks kuni 18. aprillini 15 maakonnas

Soome: Valitsus esitas eelnõu söögikohtade sulgemise jätkamiseks kuni 18. aprillini 15 maakonnas

NordenBladet — Soome valitsus esitas eelnõu söögikohtade sulgemise pikendamiseks kolme nädala võrra kuni 18. aprillini 2021. Sulgemine toimub samamoodi nagu praegune sulgemine, mis kehtib kuni 28. märtsini 2021. Valitsus arutas sulgemise jätkumist 22. märtsil toimunud nõupidamisel. ja valitsuse eelnõu esitati parlamendile 23. märtsil 2021.

Haigusolukord on endiselt nii tõsine, et peame jätkama söögikohtade sulgemist. See on üks vajalikke meetmeid epideemia leviku pidurdamiseks ja nakatumiste arvu allapoole surumiseks, kommenteeris tööminister Tuula Haatainen.

Me teame hästi, et sulgemise pikendamine on tõsine löök niigi vaevlevale toitlustustööstusele. Parlamendis on praegu menetluses meie eelnõu kompenseerimiseks neile ettevõtetele, mida sulgemine mõjutab. Mõistagi arvestatakse hüvitise hulka ka sulgemise pikendamine, rõhutas majandusminister Mika Lintilä.

Järgmiseks menetleb valitsuse eelnõud parlament, misjärel see jõustub niipea kui võimalik. Söögikohtade sulgemise jätkamist peetakse hädavajalikuks haiguse olukorra tõttu.

Restoranid ja muud toitlustusasutused jäävad klientide suletuks maakondades, kus epideemia on kõige tõsisem. Olukord vaadatakse üle nädala kaupa ja sulgemisega hõlmatud maakonnad on määratletud valitsuse määruses. Kehtiv määrus kehtib kuni 28.3.3021.

Uus määrus nende maakondade kohta, kus jätkatakse sulgemisega, antakse välja pärast seda, kui parlament on vastu võtnud seaduse söögikohtade sulgemise kohta.

Peamine põhimõte on, et toitlustusettevõtted oleksid nakkuse ulatusliku leviku ja kiire nakatumiste arvu kasvu faasis olevates maakondades klientidele suletud.
Piirkondades, kus söögikohad pole suletud, peavad toitlustusasutused järgima nakkushaiguste seadust ja selle alusel välja antud sätteid.

Toitlustusasutused on praegu klientidele suletud järgmistes maakondades:

Uusimaa
Edela-Soome (Varsinais-Suomi)
Satakunta
Kanta-Häme
Pirkanmaa
Päijät-Häme
Kymenlaakso
Lõuna-Karjala
Lõuna-Savo
Kesk-Soome
Lõuna-Pohjanmaa
Pohjanmaa
Põhja-Pohjanmaa
Lapimaa
Ahvenamaa

Sulgemine ei puuduta järgmisi maakondi: Põhja-Karjala, Kesk-Pohjanmaa, Kainuu ja Põhja-Savo. Nendes piirkondades peavad toitlustusasutused järgima nakkushaiguste seadust ja selle alusel välja antud sätteid.

Pärast sulgemise aja lõppu peavad kõik toitlustusasutused järgima nakkushaiguste seaduses sätestatud ja sellest tulenevaid piiranguid. Selle põhjal võidakse toitlustusasutuste lahtiolekuaegadele, alkoholi müügi aegadele ja klientide kohtade arvule kehtestada rangemad piirangud. Sulg puudutab kõiki toitlustusettevõtteid, erandiks on asutuste sööklad.

Nii nagu ka praegu, hõlmavad suletavad toitlustusettevõtted üldsusele avatud kohvikuid, restorane, baare ja ööklubisid. Piirang kehtib ka terrasside kohta. Kaasa müük on lubatud ka sulgemise ajal.

Ainus erand on need söögikohad, mis pole avalikkusele avatud. Seega ei kehti sulgemine näiteks nende hooldekodude ja asutuste sööklate kohta, mis pole teistele klientidele avatud.

Maakondades, mida piirang ei hõlma, võivad toitlustusettevõtted klientidele jätkuvalt avatud olla. Need ettevõtted peavad järgima nakkushaiguste seaduse alusel kehtestatud piiranguid.

Töö- ja majandusministeerium on koostanud toetusmudeli mõistliku hüvitise maksmiseks ettevõtetele, mille suhtes kehtivad sulgemismeetmed. Praegu menetleb parlament toetusmudeli eelnõud ja see jõustub osana kulutoetusest. Toetusmudeli edasisel ettevalmistamisel võetakse arvesse nüüd esitatud söögikohtade sulgemise pikendamist. Ettevõtted saavad taotleda riigikassalt sulgemishüvitist. Ettevõtted saavad taotlusi esitama hakata mai alguses.

Vaata ka:
Soome: Peaminister Sanna Marini büroo avaldas siseriiklike liikumispiirangute eelnõu mustandi. Liikumispiirangute eelnõus on 12 erandit – VAATA, mis need on
Soome peaminister soovib riiki sisenejatele kohustuslikku karantiini, kuna negatiivne test pole piisav
Soome: Kavandatav liikumispiirang jätab suletuks juuksurid, söögikohad ja hotellid
Soomes on koroonaga nakatumiste arv laste hulgas mitmekordistunud – millest see tuleb?
Soome peaminister soovib riiki sisenejatele kohustuslikku karantiini, kuna negatiivne test pole piisav
Soome valitsuse otsus: söögikohad jäävad suletuks kuni 18. aprillini
Soome: Valitsus kavandab eraldi seadust liikumiskeelu ja maskikohustuse kehtestamiseks
Soomes võeti vastu seadus, mis võimaldab piiril koroona sundtestimist – keeldujaid ootab trahv või vanglaReklaam:
Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service