Soome: Helsingis on tohutul hulgal tühje üürikortereid, üürileandjad on sunnitud hinda langetama

Soome: Helsingis on tohutul hulgal tühje üürikortereid, üürileandjad on sunnitud hinda langetama

NordenBladet — Kui varem oli Helsingis raske üürikorterit saada, siis nüüd on vabu kortereid nii palju, et raske on üürnikku leida. Koroona pandeemia on tekitanud olukorra, kus üürnikku on väga raske leida. Seetõttu on üürileandjad sunnitud hindu langetama, vahendab Helsingin Sanomat.

Kui veel paar aastat tagasi olid Helsingis vabad vaid üksikud üürikorterid, siis nüüd on neid saada kümneid. Isegi heas kohas asuvatele korteritele on väga raske üürnikku leida. Üürihinda on langetatud 5-8 protsenti. Tühje üürikortereid on praegu tohutul hulgal.
Helsingi kesklinnas on rohkem üürikortereid peamiselt seetõttu, et õpilastest üürnikke on vähemaks jäänud. Pandeemia tõttu on osa õpilasi läinud üle kaugõppele ja naasnud oma kodukohta. Samuti olid õpilased varem tööl toitlustuses, aga kuivõrd söögikohad on suletud, siis pole neil raha üürikorteri eest maksmiseks.

Teine põhjus on see, et Airbnb korterid on tulnud üüriturule, kuna turiste enam pole.

Üürikortereid on Soomes kõige lihtsam leida Vuokraovi.com veebi kaudu. Portaalis oli 2020. aasta veebruaris Helsingi kesklinnas pakkumises 125 objekti, tänavuse 2021. aasta veebruaris aga 235 objekti. Praegu on eriti hea aeg üürnike jaoiks, kellele on võimalus saada heas kohas üürikorter mõistliku hinnaga.

Osalt on üürikorterite suure pakkumise põhjuseks asjaolu, kortereid on juurde tulnud – eelmisel aastal valmis Helsingis ligi 7000 uut korterit. Kui seni polnud Helsingis piisavalt häid kortereid, siis nüüd on puudus headest üürnikest.

Praegusel madalate intresside ajal on paljud inimesed investeerinud korteritesse ja üürivad neid välja. See on samuti suurendanud pakkumist turul. Samas ei tohiks korterid tühjaks jääda, sest Helsingi tõmbab inimesi mujalt Soomest.

Avafoto: PexelsReklaam:
Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service