Eesti: Kaitseväe reservõppekogunemised jäävad esimesel poolaastal koroonaviiruse ohu tõttu osaliselt ära

NordenBladet — Seoses koroonaviiruse leviku olukorraga on kaitseväegi otsustanud muuta reservõppekogunemiste plaani ja korraldada esimesel poolaastal vaid kriitilise tähtsusega õppekogunemisi.

„Vältimaks koroonaviiruse levikut reservväelaste ja nende lähedaste hulgas on kaitsevägi otsustanud osaliselt tühistada kuni esimese poolaasta lõpuni toimuma pidanud reservõppekogunemised, eesmärgiga viia kontaktid erinevate isikute gruppide vahel minimaalseks, piirates sedasi tõhusamalt viiruse levikut,“ ütles kaitseväe peastaabi väljaõppeosakonna ülem kolonel Mati Tikerpuu viidates, et nii ei seata ohtu ka hetkel käimasolevat suuremate allüksuste väljaõpet.

„Kindlasti tahame kaasata reservväelasi õppusele Kevadtorm ja seetõttu püüame käituda võimalikult vastutustundlikult, et see saaks võimalikuks,“ lisas kolonel Tikerpuu.

Otsus puudutab ligi 2100 reservväelast, kes saavad vastava teavituse lähiajal. Õppekogunemiste tühistamise korraldus ei puuduta juba reservõppekogunemistele registreerunud vabatahtlikke reservväelasi ja neid, kes veel soovivad õppekogunemistel vabatahtlikuna osaleda. Selleks tuleb aga reservväelasel täita järgmisi nõudeid: võimalusel olema vaktsineeritud COVID-19 vastu, valmis esitama enda tervise deklaratsiooni, mis on kättesaadav kaitseväe kodulehelt ning osalema õppekogunemisel tervena, ilma haigusnähtudeta ega oma eelnevat kokkupuudet koroonaviirusesse nakatanuga, ehk ei ole lähikontaktne.

Iga reservväelane, kes on kutse õppekogunemisele saanud või avaldanud soovi osaleda vabatahtlikult, saab lisainformatsiooni üksuse personaliosakonnast, kust edastati reservväelasele õppekogunemise kutse.

Õppekogunemiste eesmärk on reservväelastele meelde tuletada ajateenistuses õpitut ning tutvustada neile uut varustust ja relvastust. Õppekogunemiste käigus harjutavad kaitseväe sõjaaja üksused koostööd ning tegevusi nii üksikvõitleja kui ka allüksuse tasandil, samuti aitavad õppekogunemised aastaid tagasi ajateenistuse läbinutel värskendada oma sõjalisi oskusi.

 

Allikas: Eesti Kaitsevägi
Loe kõiki NordenBladet´i “Eesti uudised & info” rubriigi artikleid SIIT


Tags assigned to this article:
EestiKaitsevägi

Reklaam:
Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service