NEMAD olid eelmise aasta suurimad maksumaksjad Soomes

NordenBladet – Soome ettevõtete ning organisatsioonide poolt riigikassasse makstud tulumaks eelmisel aastal pisut vähenes: eelmisel aastal tasuti kokku 5,8 miljardit eurot. Aastal 2018. oli vastav summa 5,9 miljardi eurot. Kõige rohkem makse tasusid Soomes eelmisel aastal Bayer Nordic ja Neste, kirjutab Kauppalehti põhjanaabrite maksuameti andmetele tuginedes.

Suurim maksumaksja oli farmaatsiakontserni Bayer tütarfirma Bayer Nordic, mis tasus enam kui 131 miljonit eurot. Maksuameti andmetes ei ole arvestatud kontsernide struktuuri ja nii kinnitas Bayer, et on kokku tasunud maksudeks 141 miljonit eurot ning UPM 134 miljonit eurot.

Bayer Nordicule järgnes Neste Renewable 118,1 miljoni euroga ning Neste OY 108,3 miljoni euroga.

Kauppalehti märgib, et suuremate maksumaksjate edetabelis ei ole suuri muutusi olnud. Lisaks Bayerile ning UPMile on suurimate maksumaksjate edetabelis suurfirmad nagu Orion, Neste ja Fortum ning ka finantssektori ettevõtted. Samuti on edetabelis jätkuvalt mängude tootja Supercell. Supercell ongi maksuameti edetabelis Neste järel neljandal kohal ligi 94 miljoni euroga.Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service