Advertisement:

Eesti: Väliskomisjon saab avalikul istungil ülevaate eriolukorrast

NordenBladet — Riigikogu väliskomisjon saab tänasel istungil välisminister Urmas Reinsalult värske ülevaate eriolukorrast ja selle mõjust välispoliitikale.

„Viimastel nädalatel oleme komisjoni istungitel videosilla vahendusel regulaarselt ühenduses olnud nii välisministri kui ka Eesti suursaadikutega erinevates välisriikides. Sedalaadi sage ja operatiivne infovahetus on praeguses olukorras erakordselt väärtuslik,“ rääkis väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa.

Komisjoni aseesimees Marko Mihkelson märkis, et istungil oodatakse ministrilt värsket infot kujunenud olukorra, Eesti kodanike koju naasmise ning viimase aja välispoliitiliste otsuste kohta. „Ministri ülevaated eriolukorrast ja viimastest rahvusvahelistest arengutest loovad hea aluse aruteluks ning vastuste leidmiseks küsimustele, mis on vajalikud Eesti välispoliitika kujundamiseks praeguses keerulises olukorras,“ lisas ta.

Samuti tutvustab välisminister komisjoni istungil Eesti seisukohti 8. aprillil toimuval Euroopa Liidu välisministrite (arengukoostöö) mitteametlikul videokohtumisel.

Avalik istung algab kell 11 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Allikas: Eesti Riigikogu

 


Tags assigned to this article:
Eestiriigikogu

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service