Soome on koroona-epideemia lävel, juba 155 nakatumist

NordenBladet — Soomes on tänase, reede hommiku seisuga tuvastatud juba 155 nakatumist, mis tähendab, et riik on epideemia lävel. Soome on ligi nädal aega maas Rootsist, Norrast ja Taanist. Soome terviseamet hoiatab, et inimesed järgiks ametivõimude korraldusi ja juhiseid ning tegutseks nende järgi, et vähendada nakkuse levimise ohtu, vahendab MTV.

Üks nakatunu annab haigust edasi keskmiselt 2,3 inimesele. Seetõttu on hea vältida suuri rahvahulki ja kogunemisi. Haiguse leviku piiramisega kestab epideemia kauem, aga meditsiin on vähem üle koormatud.

Praegu on tuvastatud Soomes 155 nakatumist, aga ükski patsient pole intensiivis. Praegu ei osata veel prognoosida, kui suur osa soomlastest nakatub. Praeguste hinnangute kohaselt nakatub kolmandik elanikkonnast või veidi enam. Võtab aega, enne kui haigus levib üle Soome. See võib võtta nädalaid või isegi mitu kuud. Mida pikem on periood, seda parem.

Soomes nakatuva 35 protsendi hulgas on valdav enamus kergete haigusnähtudega, mis sarnanevad gripiga.Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service