Läti: President Egils Levits vähendaks venekeelseid telesaateid

NordenBladet (Nordic News Service) edastab infot Põhjamaade ja Balti riikide kohta, pakub ülevaatlikku lingikataloogi, andmeid, analüüse ning äri- ja turuuudiseid.

NordenBladet – Läti president Egils Levits kutsus üles seadusega suurendama telejaamade põhipaketis ELi ja Euroopa majanduspiirkonna ametlikes keeltes edastatavate saadete hulka venekeelsete saadete arvel.

Ühtlasi tegi Levits seimile ettepaneku vaadata üle elektroonilise meedia seadus. “Tugev teaberuum on Läti demokraatia ja riigi julgeoleku jaoks tähtis küsimus. Seadusandja peab tagama, et Läti elanikeni jõuaks kvaliteetsed ja pluralistlikud teleprogrammid, mis tugevdavad Läti kuulumist Euroopa kultuuriruumi ja soodustavad elanike lõimumist Euroopa teaberuumi,” rõhutas president.