Tallinna linnavalitsus on vastu mittetallinlastele tasuta sõidu lubamisele

NordenBladet – Tallinna linnavalitsus ei nõustunud linnavolikogu otsuse eelnõuga, millega tahetakse kaotada Tallinna ühistranspordis piletisüsteem ning tagada tasuta ühistransport 1. juulist ka mittetallinlastele. Linnavalitsus põhjendas tasuta ühistranspordi laiendamisest keeldumist mitme asjaloluga – esiteks toodi välja, et aastane piletitulu on viimastel aastatel olnud 4,5 miljonit eurot, millest linna ei saa täielikult loobuda. Teiseks märgiti, et tasuta sõiduõiguse kehtestamine kõigile Eesti elanikele suurendaks probleeme Tallinna ühistranspordis.

“Need sõitjad, kes siiani on kasutanud Harjumaa avalikke maakonnaliine, istuksid linna piiril ümber Tallinna ühistransporti, millega kaasneks ülekoormus, samal ajal kui Harjumaa liinid sõidaksid linna piires alakoormatult. Tallinna ühistranspordil ei jääks saamata mitte ainult piletitulu, vaid suureneks ka dotatsioonivajadus täiendava mahu katmiseks,” põhjendati otsuse seletuskirjas.

Samamoodi maakonnaliinide reisijatega käituks linnavalitsuse hinnangul ka need reisijad, kes praegu sõidavad linna Elroni rongidega, mis tähendaks veelgi kasvavat dotatsioonivajadust.

Kirjas märgiti, et kuivõrd erinevalt paljudest maakondadest ei kehtestatud Harjumaal maakonnaliinidel tasuta ühistransporti, siis ei ole ka Tallinnas põhjust seda teha.

Samas ei välista linnavalitsus, et tulevikus võiks Tallinnas olla tasuta ühistransport kõigile eestimaalastele – selleks on aga vajalik riigipoolne toetus. Praegu toetab riik linnasisest ühistransporti täpselt nulli euroga.

 Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service