Reklaam:

Rootsis on vangide uputus: voodite asemele on tehtud narid, nüüd ehitatakse uusi kasarmuid

NordenBladet — Rootsis hakkas vangide arv 2017. aastal plahvatuslikult kasvama, mille põhjuseks on karmistunud seadused ja migratsioon. Rootsis on lokkava kuritegevuse tõkestamiseks karmistatud seadusi, mis on kaasa toonud vangide arvu plahvatusliku kasvu. Nüüd on tekkinud uus probleem: vanglad on puupüsti täis, vahendab Dagens Nyheter.

Vanglates on juba voodid asendatud naridega ning nüüd planeeritakse uusi kasarmuid. Vangla järjekorras on ootel sadu süüdimõistetuid, keda pole kuhugi panna. Probleem süveneb veelgi pärast jõulupühi.

Mitmetes Rootsi vanglates on hakatud ühte kongi panema kokku mitmeid inimesi. Näiteks Göteborgi Högsbo vanglas on 83 kongi ja 99 vangi. Rootsis on kokku 4500 vanglakohta, viie aasta jooksul kasvab kohtade arv 1000 võrra. Vahepeal kasutatakse ajuti lahendusi. Lisaks vanglatele võetakse kasutusele muud hooned nagu endised haiglad.

Varem langes Rootsis vangide arv aastakümneid, aga 2017. aastal pööras järsku kasvule. Põhjuseks on seaduste karmistamine ja rahvaarvu kasv. Rootsis on 2000ndatel aastatel rahvaarv kasvanud 1,5 miljoni elaniku võrra. Kokku on Rootsis üle 10 miljoni elaniku. Rahvaarvu kiire kasvu põhjuseks on ühelt poolt sündimus, aga teiselt poolt migratsioon. 2018. aastal moodustas 80 protsenti rahvaarvu kasvust migratsioon.

Kõige levinumad kuriteod on Rootsis vägivallakuriteod. Järgnevad narkokuriteod ning salakaubavedu. Vangidest 94 protsenti on mehed.

 


Tags assigned to this article:
Rootsi

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service