Venelased ehitavad Soome piiri äärde hiiglaslikku motospordikeskust

NordenBladet — Venemaale Karjala maakitsusele Soome piiri äärde, Peterburist loodesse ehitatakse ligi 100 hektarile hiiglaslikku motospordikeskust, kuhu tulevad nii ringsõidu- kui drifti-, krossi- ja endurorajad. Uus keskus rajatakse Sosnovosse, mis asub Peterburist 50 kilomeetrit loodes. Uue motokeskuse nimi on Igora Drive, vahendab Yle.

Põhiraja pikkus on 4085 meetrit ja sellest tahetakse teha rahvusvaheliselt tunnustatud võistlusrada. Tribüünidel on 5000 vaatajakohta. Kokku on kompleksis 10 erinevat võistlusrada. Keskuse rahastajad on teadaolevalt Venemaa Rossija Pank ja presidendi lähikonda kuuluv Peterburi ettevõtja Juri Kovaltšuk.

Keskuse arhitekt on sakslane Hermann Tilte, kelle firma on planeerinud ligi 75 motospordirada üle maailma, kaasa arvatud F1 rajad. Keskuse 4-kilomeetrine pearada on juba saanud rahvusvahelise autospordiföderatsiooni FIA heakskiidu. See tähendab, et seal võib korraldada rahvusvahelisi karikavõistlusi. Oktoobri algul sõlmis Igora Drive kolmeaastase lepingu Saksa võistlussarjaga DTM. Esimene võistlus toimub tuleva, 2020. aasta 29-31. mail.

DTM sarja võistlusi on varem peetud Venemaal Moskva lähedal. Sakslasi huvitab Venemaa suur motohuviliste arv. Samuti oodatakse publikut Soomest. Soomlasi võiks huvitada ka uus naiste W-sari, kus sõidetakse Vormel-3 autodel.Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service