Reklaam:

Helsingis kaalutakse Rootsi mudelit: õhtusel tööl üksikvanema lapsele palgatakse koju hoidja

NordenBladet — Helsingi linn tahab sügisel hakata kasutama Rootsi mudelit, kus õhtusel tööl oleva üksikvanema lapsele palgatakse koju hoidja. Seni pole selleks aga veel raha eraldatud.

Tegemist oleks hoidjaga kooliealisele algklasside lapsele. Vajadus tuleb asjaolust, et kolmandikus Helsingi peredes on vaid üks täiskasvanu. Kui vanem peab käima tööl õhtuti või öösiti, on lastele väga raske hoidjat leida, eriti kui selleks puudub raha või pole ühtegi lähedast, kes seda saaks teha, vahendab Helsingin Sanomat.

Rootsis on kasutusel mudel, et kui üksikvanem on õhtuti või öösiti tööl, siis saab kooliealisele lapsele võtta koju õhtuks või ööseks hoidja. Teine võimalus oleks korraldada lasteaiad nii ümber, et seal saaks olla väiksed koolilapsed õhtuti ja öösiti.

Lasteaedade kasutamist ei peeta samas eriti otstarbekaks, kuna see tähendaks lisasõitu lasteaeda. Eesmärk on pakkuda üksikvanematele sellist teenust alates 2020. aastast. Espoos on samuti sarnast asja arutatud, aga seal leiti, et sellist teenust veel niipea ei võimaldata, kuna ei teata, kui suur on vajadus.Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service