Reklaam:

MIELI Suomen Mielenterveys ry küsitlus: iga kolmas noor täiskasvanu on Soomes kaalunud enesetappu

NordenBladet — Iga kolmas 18-34-aastane noor on Soomes kaalunud teatud eluetapil tõsimeeli enesetappu. Kogu elanikkonnast on enesetappu kaalunud küsitluse järgi iga viies soomlane. MIELI Suomen Mielenterveys ry läbi viidud küsitluse järgi on enesetappu kaalunutest viis protsenti teinud seda viimase aasta sees. Neist paljud on noored inimesed, vahendab Yle.

Soome spetsialistide väitel tuleks enesetappudest rääkida otse ja avameelselt – see ei pane kedagi enesetappe sooritama. Vastupidi – see on võimalus enesetappusid ära hoida.

Statistikakeskuse andmetel on enesetappude arv Soomes pikaajalises plaanis languses, aga viimastel aastatel hakanud taas tõusma. Noorte osas pole enesetappude arvus olnud sellist langust nagu teiste vanuserühmade puhul. Noorte enesetappude peamine põhjustaja on depressioon.

Enesetapumõtete puhul pöördutakse abi poole väga erinevalt. Viiendik abi palunutest leiab, et sellest oli kasu. Paljud noored aga märgivad, et abist on jäänud väheks. Millegipärast on tervishoiusüsteemis levinud arvamus, et noorte enesetapumõtted on vaid tähelepanu vajadus, mitte tõsine asi.

Üle 40 protsendi enesetapumõtetega inimestest märkisid, et pole üldse abi saamiseks kuhugi pöördunud. samas on võimalusi olemas, näiteks usaldustelefon ja Sekasin-chat, kus saab suhelda anonüümselt.Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service