Reklaam:

Kemisse planeeritakse Euroopa suurimat tselluloositehast maksumusega 1,5 miljardit

NordenBladet — Soome Metsä Group kavandab Lapimaale Kemisse vana tehase asemele Euroopa suurima tselluloositehase rajamist maksumusega 1,5 miljardit eurot. Kemi tehases hakataks tootma eri liiki biotooteid. Tegemist pole veel lõpliku otsusega, vaid tegemist on alles projekti planeerimisega. Lõplik otsus tehakse 2020. aasta suvel, vahendab Helsingin Sanomat.

Uus tehas on suurem kui Metsä tehas Äänekoskis, mis alustas tegevust 2017. aastal.  Tol ajal oli see Euroopa suurim metsatööstusinvesteering. Uue tehase aastane võimsus oleks 1,5 miljonit tonni, Äanekoski võimsus on aastas 1,3 miljonit tonni.

Lõplik otsus sõltub puidu ja transpordi võimalustest ning Aasia turu olukorrast, keskkonnamõju hinnangust ja rahaturu olukorrast. Biotoodete tehas pakub tööd ligi 250 inimesele, aga kaudselt 2500 inimesele, mis tähendab, et võrreldes praegusega tuleb juurde ligi 1500 uut töökohta. Ehituseks aga vajatakse ligi 10 000 töötajat, neist üle poole Kemist.

Uue biotehase puidukasutus on ligi 7,6 miljonit tihumeetrit aastas ehk ligi 4,5 miljonit tihumeetrit rohkem kui praegu. Puit on kavas saada suures osas Soomest. Kemi senine tehas on Soomes üks vanimaid ja rajatud 1980ndatel aastatel. Kaalukausil on vana tehase renoveerimine ja täiesti uue tehase ehitus. Lisaks Kemi tehasele tahab Metsä rajada uue saeveski Raumasse ja rekonstrueerida Husumi tsellutehase Rootsis. Kõigi kolme projekti investeering on ligi 3 miljardit eurot.

Soome planeeritakse veel nelja uut tsellutehast. Kõige kaugemal neist on Boreal Bioref, mis plaanib tehast Kemijärvisse, samuti Finnpulp, mis planeerib tehast Kuopiosse.
 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service