Helena-Reet: Avasime NordenBladet.fi ja NordenBladet.se!! Huvi NordenBladet lehtede vastu on suur ning mõtlen iga päev – kuhu järgmisena? mida järgmisena?

Helena-Reet: Avasime NordenBladet.fi ja NordenBladet.se!! Huvi NordenBladet lehtede vastu on suur ning mõtlen iga päev – kuhu järgmisena? mida järgmisena?

NordenBladet – Olen mitu kuud aktiivselt tegelenud NordenBladet´i arhiivide ja paberimajandusega. Nüüdsest on ka Ohmygossip Finland ja Ohmygossip Sweden lehed NordenBladet´i alla toodud! How cool is that?! NordenBladet lehed ilmuvad veebis nüüd juba neljas keeles – eesti keeles, inglise keeles, soome keeles ja rootsi keeles, kattes terve Skandinaavia. NordenBladet´i alla kuuluvad  OHMYGOSSIP lehti on võimalik aga lausa kuues keeles lugeda – lisaks eelmainitud keeltele on need loetavad ka vene ja saksa keeles.

NordenBladet on Skandinaavia / Põhjamaade noorim ent üks suurimaid meediaväljaandeid. Kui Bonnier asutati juba 215 aastat tagasi, Alma Media 170 aastat tagasi, Aller Media 146 aastat tagasi, siis NordenBladet on kõigest 7 aastane (ning NordenBladet´i alla kuuluvad OHMYGOSSIP lehed 10-aastased). Selle 7 aastaga on aga saavutatud meeletult palju!  Tegutseme aktiivselt Eestis, Soomes ja Rootsis, ent kajastame kõigi Põhjamaade uudiseid. Oleme keskendunud Põhjamaade elu-olu ja uudiste kajastamisele. Anname endast kõik, et tuua teieni oluliseima info, prognoosid, teadaanded. Kümne NordenBladet + OHMYGOSSIP veebilehe ning omakorda nende 10 Facebooki ja 10 Twitteri lehe haldamine on paras ettevõtmine. Kokku 30 eraldiseisvat lehte, millel kõigil unikaalne lugejaskond – miljonid järgijad ja sajad tuhanded päevased külastused. Iga leht vajab galeriisid, postitusi, artikleid, blogisid, värskeid ideid ning IT-lahendusi. Imeline, mida kõike võib saavutada kui sul on kindel idee ja sa oled otsustanud selle ellu viia.

Mäletan kui 2006 aastal hakkasin mõtlema oma meediakanalist. Otsisin IT-lahendusi, olles meediaettevõtjana täilik algaja. Mul oli küll aastatepikkune ajakirjanikuna töötamise kogemus telelehes Nädal ning peatoimetaja kogemus Buduaarist ent see oli ka kõik. Kiirelt sai selgeks see, et suurim väljakutse on IT lahendused, mis tuleb töökorras hoida. Tihti ühe asja arendus, viis teise rivist välja, iga samm maksis, igal sammul pidid kellegist sõltuma – viimane on asi, mida ma absoluutselt ei seedi. Mulle meeldib ise endast sõltuda – ainult iseendast. Mulle meeldib, et kõik mis ma teen teen endale, kõik mida otsustan, on minu otsus jne. Esimest veebi ehitas mitu IT-inimest, enne kui see lõpuks valmis sai. Tegin ühe halva otsuse teise järel, ning olin pidevalt miinuses.  Esimene näide halvast lahendusest oli see, et lasin oma veebi ehitada, mitte ei kasutanud WordPressi põhja, millel täna terve maailm asub. Iga uuenduse eest oli vaja eraldi maksta ning iga liigutuse juures olin teistest sõltuv. Väga halb seis, kui tahad spurtida aga teostused ei jõua järgi. Oma raha investeerisin projekti lõputult ning tegevus meenutas pigem hobi kui äri. Aga aastatega tuleb kogemust – täna ehitan veebi ise, muudan koode ja kujundusi ise. Kui on vaja uut lahendust, teostan selle ise paari päevaga. Olen täna multitaskingus kõva sõna – ausalt võiksin igal meediabusinessi astmel töötada – alates ajakirjanikust, lõpetades veebi ehitaja või reklaamimüügi inimesena, olles ühtlasi seal vahepeal ka fotograaf, tõlk, kujundaja, programmeerija, lepingute sõlmija, töötajate kordineerija ning vastutav väljaandja. Name it.. Olen õppinud palju ja see on positiivne. Täna näen nii paljusid asju juba ette ja vigu, mis tehtud enam ei pea kordama. Täiesti eraldi artikli võiks kirjutada teemade valikust, sotsiaalmeediast ning allikate leidmisest ning taustamaterjali läbitöötamisest.

Mul on jumala hea meel ka meie tiimi üle – see on pisike aga tõhus. Kõik kes on kaasatud, teevad oma tööd südamega ja see on oluline.  Mulle meeldivad inimesed, kes suudavad ise mõelda uusi lahendusi, kes mõtlevad suuremalt kui nende otsene tööots, kellega on lihtne suhelda. Kuna vedada on vaja kümmet veebilehte (NordenBladet.ee; NordenBladet.com; Nordenbladet.se; NordenBladet.fi; Ohmygossip.ee, Ohmygossip.com, Ohmygossip.se, Ohmygossip.fi; Ohmygossip.de ja Ohmygossip.ru), siis tööst puudu ei jää. Mul on hea meel, et mul on inimesi, kellele võin toetuda ning kes on olnud läbi aastate suureks abiks. Üks nendest on Marju, kes tuli 2015 aastal meile Soome koolist praktikale ning on tänaseni meil. Marju teeb moe, ilu ja suhteteemalisi artikleid Ohmygossip.ee lehele ja tervise, kodu ning reisiteemalisi artikleid NordenBladet.ee lehele + eelmisest kuust on ta ka Ohmygossip.ee tegevtoimetaja (Managing Editor). Aitäh sulle kõigi imeliste ideede ja pühendumise eest! Üleüldse on NordenBladet´il maailma lahedaim tiim!

Huvi NordenBladet lehtede vastu on suur ning mõtlen iga päev – kuhu järgmisena? mida järgmisena? Üks suur otsus, mille hiljuti vastu võtsin on see, et elu säilitamine maakohtades on äärmiselt oluline ja kriitiline. Tahan NordenBladet´i Rootsi kontori ja Soome kontori viia kindlasti pealinnast eemale ning arendada lehte nii, et Põhjamaade maaelu ja maapiirkonnad oleks fookuses. Suurel ümber Soome reisil, kus lastega oktoobris puhkuse ning töö eesmärgil käisin, nägin, kui palju oleks maakohtades ära vaja teha ning üks oluline lüli selles on kindlasti ajakirjandusel. NordenBladet´i üks missioone lähiaastateks on see, et meelitada inimesi linnast maale, luua maale uusi töökohti ning olla teerajajaks tervislikuma-looduslähedasema elu poole. Tahan, et väärtustataks maakoole, kohalikke ettevõtteid, panustataks rohkem maapiirkondadesse ning hinnataks enam kohalikku toodangut.

 



Reklaam:







Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service