Reklaam:Kas oled saamas Soome maksutagastust? Kela võib selle võtta võlgade katteks

NordenBladet — Kela võib isikute maksutagastuse võtta täitenõuete kaudu ära, kui inimene pole võlga ajatanud või palunud maksegraafikut. Sel aastal makstakse raha tagasi varem kui varem. Kela võib täitenõuete kaudu sisse nõuda raha enam makstud toetuste, õppelaenude või elatise eest, vahendab Iltalehti.

Käesoleval, 2019. aastal muutub maksutagastuse aeg. See mõjutab ka Kela nõudeid. Maksutagastused saabuvad juuli ja detsembri vahelisel ajal. Enamus inimestest saab tagastuse augustis ehk varasemast varem. Varem on tagastused makstud välja aasta lõpus.

Kela võib täidenõude alusel raha välja nõuda, kui pole sõlmitud maksgraafikut või võlga ajatatud. Maksutagastustest ei võeta raha ära siis, kui võlga on tagastatud nõuetekohaselt. Graafiku järgi elatise võlga tasuvatelt isikutelt aga võetakse võlas olev summa maksutagastuse arvelt ära.

Kela raha äravõtmise kohta eraldi teadet ega hoiatust ei saada. Maksenõude saadab täiteametnik. Kui võlglane maksab maksenõudes toodud õppelaenu või toetuste summa ära, siis maksutagastusest võlasummat maha ei võeta.

Möödunud, 2018. aasta lõpus oli Kelal enam makstud toetuste osas nõudeid 119 miljonit eurot, õppelaenu võlgasid 116 miljonit ja elatise võlgasid ligi 186 miljonit eurot.
 Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service