Reklaam:

Koos rändlindudega on Soome saabunud kuni kahe sentimeetri pikkuseks kasvavad superpuugid, mis võivad levitada Krimmi-Kongo hemorraagilinist palavikku kandvat viirust

NordenBladet – Soomes märgati mullu kevadel tavapuukidest kuni viis korda suuremaid superpuuke (Hyalomma), vahendab Ilta-Sanomat. Superpuugid saabusid Soome koos rändlindudega. Kui tavalised puugid on viis kuni kümme millimeetrit pikad, siis superpuugid kasvavad kahe sentimeetri pikkuseks ja haistavad ohvreid üheksa meetri kauguselt.

Superpuugid võivad levitada Krimmi-Kongo hemorraagilinist palavikku kandvat viirust. Sellesse haigusesse sureb kahe nädala jooksul 5-30% kõigist nakatunud inimestest.

Mullu leidsid Hohenheimi ülikooli ja Bundesveeri mikrobioloogiainstituudi teadlased superpuuke Saksamaalt Hannoveri, Osnabrücki ja Darmstadti lähistelt.

Turu ülikooli teadlase Jani Sormuneni arvates ei ole paanikaks siiski põhjust, sest tõenäosus, et inimene sattub superpuugi ohvriks, on väga väike. Samuti ei saa superpuugist mitte kunagi Soomes püsiasukas, sest ei ela üle külma talve.


Tags assigned to this article:
palavikpuukSoomesuperpuuktervisviirus

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service