KUIDAS oma tulusid suurendada? Majanduskoolitaja Mikko Sjögreni 8 nõuannet väikse sissetulekuga inimestele

KUIDAS oma tulusid suurendada? Majanduskoolitaja Mikko Sjögreni 8 nõuannet väikse sissetulekuga inimestele

NordenBladet — Koolitusfirma Varapuu asutaja ja majanduskoolitaja Mikko Sjögreni väitel võiks igaüks mõelda, millised oskused tal on, mille saab raha teenima panna. Koolitaja väitel tuleks suure säästmise asemel mõelda sellele, kuidas tulusid suurendada. Kui kusagilt pole kokku hoida, siis on säästmine täiesti tarbetu. Selle asemel tuleks mõelda tulude kasvatamise peale, vahendab Iltalehti.

Võimalused tulude kasvatamiseks võivad olla näiteks pensionäridel ja õpilastel üsna erinevad. Noortel on võimalusi rohkem, kuna nad on internetiga rohkem sina peal. Pensionäridel võib olla aga teadmisi ja oskusi, mida saab ära kasutada. Kõigepealt tasukski mõelda, millised on need teadmised ja oskused, mida saaks ära kasutada ja millest kellelegi teisele abi võiks olla. Samuti tuleks olla julgem raha küsimisel. Soomlased on selles osas väga tagasihoidlikud.

8 vihjet lisatulu teenimiseks:

1. Küpsetamine
Küpsetamine on paljude hobi, aga vähesed kasutavad seda lisaraha teenimiseks. Näiteks on paljud varem tegelenud toidu valmistamisega ja neil on olemas vajalikud hügieenipassid ja muu. Lähiümbruse emad annaks lastele meelsamini vanaemade küpsetatud toitu kui poest ostetud kraami. Näiteks teenib üks pensionär nõnda 500 eurot kuus lisaraha.

2. Laste või lemmikloomade hoidmine
Lisaraha võib teenida ka lastehoiuga, nii et vanemad ei peaks neid peale koolis pikapäevarühma jätma. Samamoodi võib hoida võtta naabri koera omaniku töö või puhkuse ajal.

3. Aiatööd
Aiatööd on samuti sellised, mida paljud ei taha ise teha.

4. Käsitöö
Pimedatel sügisõhtutel kududes või heegeldades võib sellega lisaraha teenida. Facebookis ja mujal on tihti üleskutseid, kes võiks midagi kududa.

5. Poes käimine
Vanemad inimesed, kel on raskusi liikumisega maksavad hea meelega selle eest, kui keegi neile kauba koju toob.

6. Investeerimine
Investeerides ei saa kohe rikkaks, aga pikemas perspektiivis on võimalik selle abil lisatulu teenida. Investeerimine tasub ära pikemas perspektiivis, alates 4 aastast. Investeerimisega on aga seotud riskid ja see vajab rohkem süvenemist.

7. Kirbuturul müümine
Lisatulu võib teenida ka mittevajalikke asju ja riideid kirbuturul müües. Sellised tulud on kahjuks ühekordsed. Paljud teevad aga äri nii, et ostavad kasutatud kraami odavalt kokku ja müüvad seda kallimalt edasi.

Avafoto on illustreeriv (NordenBladet)

 

 


Tags assigned to this article:
Mikko SjögrenrahasissetulekVarapuu

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service