Soome ajaleht avaldas video, kuidas Iraagi mees pussitas oma eksnaist keset päeva koolihoones

NordenBladet — Soome ajaleht Ilta-Sanomat avaldas osaliselt video sellest, kuidas Iraagi mees pussitas keset päeva kutsekooli koridoris oma endist naist. Meest süüdistatakse eksnaise mõrvakatses. Valvekaamera videost on näha, kuidas kahtlusalune mees pussitas naist ja istus siis rahulikult pingile politseid ootama. Mehe süütegu on praegu arutusel Pohjanmaa kohtus ja süüalune on 49-aastane Iraagi mees. Juhtum toimus möödunud aasta oktoobrikuus Vaasa kutsekooli Vamia Sampo õppehoone koridoris.

Eksmees tahtis naisega rääkida vara jagamisest. Paar oli kuu enne seda lahutanud. Naine ei tahtnud meest kuulata. Hetk hiljem läks mees naisele kallale ja pussitas teda ning lõi rusikaga näkku.

Mees lõi naisele suure kööginoaga vähemalt seitse korda rindkerre ja kaela. Naine sai eri sügavusega haavu. Naise päästsid kõrvalseisjad, kes vahele läksid. Videolt on näha, kuidas mees kõndis pärast tegu rahulikult pingi juurde ja istus sinna pärast seda, kui kõrvalised isikud vahele läksid. Mehe väitel oli naine teda petnud ja sellega häbistanud. Teo motiiv oli naise tapmine mehe au päästmiseks.

Eksnaise väitel oli teo motiiv võitlus vara pärast. Prokurör nõuab mehele karistust mõrvakatse eest, kuna tegu oli läbi mõeldud ja ette kavatsetud. Meest süüdistatakse ka möödunud aasta jaanuaris toimunud ähvarduse ja vägivalla eest. Mees oli pärast naise lahutusettepanekut ähvardanud naist tapmisega. Naise väitel oli mees teda sõimanud hooraks ja öelnud, et ta on räpane naine. Mees oli öelnud, et naine häbistab tervet perekonda. Järgmisel päeval lõi mees naist nende kodus. Lisaks oli mees naist kägistanud.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITerror:
Copyright © NordenBladet 2008-2019 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service


blog.tr.ee