Reklaam:

Krimiuudised: Helsingi pereema tunnistas petmise üles, mees tappis ta selle peale ära

NordenBladet — Helsingi ringonnakohus mõistis 29-aastase Jani Aleksi Ylöneni süüdi naise mõrvamises, mis toimus pärast seda, kui naine tunnistas üles petmise, vahendab Helsingin Sanomat.

Prokurör ja naise alaealised lapsed taotlesid kohtus karistust mõrva eest, süüalune aga leidis, et tegu oli vägivaldse reaktsiooniga pärast naise ülestunnistust.

Nimelt tunnistas naine 2017. aasta oktoobris üles, et pettis oma meest. Naine rääkis asjast ühe ühise õhtu veetmise käigus Helsingis. Veretöö ajal oli korrusmaja korteris, kus pidu peeti veel üks mees, kes aga samal ajal magas.

Ylönen ütles, et ägestus asjast teada saades niivõrd, et kaotas enesevalitsemise. Mees kägistas naist nii kaua, kuni too maha kukkus. Samal ajal väänas mees naise sõrme. Pärast seda istus mees diivanile ja tallas naist jalgadega. Naine palus meest järgi jätta. Mees oli aga nii raevus, et ei suutnud peatuda. Lõpuks jõi mees alkoholi ja jättis naise elutu keha põrandale lebama. Hiljem kutsus ta korteriomaniku naist vaatama. Selleks ajaks oli naine juba siniseks tõmbunud.

Naine suri ulatuslike vigastuste tagajärjel. Nii olid tal murdunud kõik ribid, välja arvatud üks. Erinevalt alama astme kohtust leidis ringkonnakohus, et tegemist oli mõrvaga.

Kohus põhjendas otsust väitega, et tegemist oli eriti jõhkra ja julma tapmisega. Samuti leidis kohus, et ohvri ülestunnistus pole kergendav asjaolu. Samuti pole asjas leitud muid asjaolusid, mis võiks olla karistust kergendavad.

Lisaks eluaegseks muudetud vanglakaristusele suurendati mehelt välja mõistetud summat. Mees peab maksma ohvri igale lapsele kannatuste eest 10 000 eurot. Lisaks tuleb mehel maksta lastele üle 20 000 euro toitja kaotuse eest.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service