Sipilä: autojuhid võiks panna puid istutama

NordenBladet — Soome peaminister Juha Sipilä tahab muuta Soome maailmas kliimamuutuse vastase võitluse juhtriigiks ning pakkus välja, et autojuhid võiks panna puid istutama.

Sipilä ütles, et näiteks koos tankimisega võiks autojuht istutada mõne puu. Kui puid istutada ei soovi, siis tuleb maksta lisamaksu, märkis Sipilä reedel Turu linnas toimunud Euroopa foorumil.

Sipilä sõnul on Soomel kõik eeldused saada kliimamuutuse-vastase võitluse suurriigiks maailmas, vahendab Helsingin Sanomat.

Soomes on eeldused olemas, sest Soomes on välja töötatud tehnoloogiad, kuidas püüda süsihappegaasi õhust, muuta vett hapnikuks ja vesinikuks ning toota süsihappegaasist ja vesinikust uusi ühendeid – süsivesinikke.

Sipilä sõnul on võimalik kliima soojenemine peatada kolme meetodiga: tarbimist tuleb vähendada, süsiniku sidumist tuleb suurendada ning püüda rohkem süsinikku õhust.

Selleks, et süsiniku sidumist veelgi suurendada, tuleb panna tarbijad aktiivsemalt tegutsema, selleks tuleb hakata metsi istutama.

Asjatundjad aga sellist kampaania korras metsade istutamist õigeks ei pea, seda nimetatakse rohepesuks. Näiteks arengumaades raiutakse niimoodi istutatud metsad lihtsalt maha või nad langevad tulekahjudes tuleroaks.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service