Soome maksuspetsialist: KUI KANNAD lapsele kolme aasta jooksul enam kui 5000 EUR-i pead maksma kingimaksu

NordenBladet — Näiteks mujale õppima läinud noore vanematel tasub silmas pidada, et oma lapse majanduslik toetamine on kingimaksuga maksustatav kingitus. „Kui anda raha kätte või kanda raha arvele, on see kingimaksuga maksustatav kingitus. Kui kolme aasta jooksul on summa üle 5000 euro, siis peab maksma kingimaksu,” räägib maksuameti maksuspetsialist Esko Koskinen. Soome väljaanne Talouselämä on välja toonud kolm põhimõtet, mida tasuks silmas pidada:

1. 5000 euro piir
Kingimaksu tuleb maksta siis, kui samalt kingituse andjalt saadud kingituste väärtus kokku on kolme aasta jooksul 5000 eurot või enam. Ühekordsete kingituste kõrval tuleb jälgida ka kingituste väärtust kokku kolme aasta jooksul. Näiteks igakuine toetus õpilase kontole läheb kingimaksu alla, kui kolme aasta jooksul ületatakse 5000 euro piir.

2. Kooli ja elamisega seotud kulud
Oma lapse kasvatamise, koolitamise ja elamisega seotud kuludelt kingimaksu maksma ei pea. Kooliraamatute ja toidu ostmist lapse jaoks ei vaadata kui kingitust. Kui vanem aga kannab selle asemel lapse arvele toiduraha või maksab arveid, mis pole seotud elamise või kooliga, on see kingitus.

3. Kodusisustuse soetamine
Mööbli või muu taolise kodusisustuse soetamine ei ole kingimaksuga maksustatav kingitus, kui selle ühekordne summa ei ületa 4000 eurot. Kui summa on suurem kui 4000 eurot, siis arvestatakse see kolme aasta jooksul arvesse mineva kingisumma hulka. See tähendab, et kui kui lapsele enam kui 4000 euro eest ostetud mööblile lisandub koome aasta jooksul veel 1000 eurot muud kingiraha, tuleb selle pealt maksta kingimaksu.

Kui ühekordne summa pole üle 4000 euro, siis võib tavalist kodusisustust kinkida mureta, ilma et seda arvestatakse kingimaksu summa sisse, kuigi summa võib kolme aasta jooksul minna üle 5000 euro.

Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITerror:
Copyright © NordenBladet 2008-2019 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service


blog.tr.ee