Reklaam:

Juba teine Soome vald külvab sündivad lapsed rahaga üle

NordenBladet — Alles see oli, kui Lestijärvi vald Soome teatas 10 000 euro suurusest toetusest lapse sünni puhul. Nüüd kavandab Põhja-Savos asuv Rautavaara vald 5000 euro suurust sünnitoetust. Asja kohta on tehtud eelnõu ja see on parasjagu menetluses. Üldiselt on kõik eelnõu poolt, aga kokku lepitakse selles, kuidas seda makstakse, vahendab Talussanomat.

Tavaliselt jaotatakse sünnitoetused pikema aja peale, et lapsed kauem kohapeal elaksid. Näiteks Lestijärvi vald maksab pärast lapse sündi perele igal aastal 1000 eurot kuni lapse 10-aastaseks saamiseni, kokku 10 000 eurot.

Sünnitoetusega tahetakse suurendada Rautavaara atraktiivsust perede silmis. Vallas elab kõigest 1700 inimest. Alla 14-aastaste osakaal vallas on 11,4 protsenti, samas kui kogu Soomes on see 16,4 protsenti ehk märgatavalt suurem.

Rautavaara eelmine vallavalitsus võttis 2014. aastal kasutusele nn lutipeo, kus vastsündinud said puust valmistatud luti ja 100 eurot. See pole aga erilist mõju avaldanud, sest aastatel 2014-2017 sündis vallas ainult 27 last.

Asjatundjate väitel võivad radikaalsed sammud nagu suur sünnitoetust suurendada sünide arvu.

Lestijärvi vallas on pärast 10 000 euro suuruse sünnitoetuse kasutuselevõttu sündide arv hüppeliselt suurenenud. Lestijärvi tegi otsuse 2012. aastal, mil vallas sündis ainult üks laps. Juba järgmisel aastal sündis vallas 14 last.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service