Reklaam:

Soome raport: Eesti hakkab alates 2021. aastast Euroopa Liidule peale maksma

NordenBladet — Kui seni maksis Eesti Euroopa Liidu eelarvesse 1 euro ja sai sealt tagasi 4 eurot, siis alates 2021. aastast toetused järsult vähenevad ja Eesti hakkab Euroopa Liidule vähehaaval peale maksma. Seni on Euroopa Liidu toetused moodustanud Eesti eelarvest ligi 10 protsenti. Nüüd aga toetused vähenevad märkimisväärselt ELi järgmise eelarveperioodi jooksul. Eesti rahandusministeeriumi arvestuse kohaselt vähenevad toetused 40 protsendi võrra. Eesti muutub alates 2021. aastast vähehaaval saajast maksjaks, vahendab Soome saatkonna raportile viidates tallinna24.ee.

Tallinna Soome saatkonna majandusnõuniku Hannu Arhinmäki sõnul pole Eesti arvutustes võetud arvesse Brexiti mõju. Toetuste vähenemine mõjutab eriti Eesti sotsiaalsektorit, transpordi- ja infrastruktuuriprojekte ning ettevõtlustoetusi.

Seda, et Eesti tahab järgneval eelarveperioodil olla isemajandav, ehk hakkama saada ilma toetusteta, on välja öelnud ka peaminister Jüri Ratas. Ühtlasi ilmutas Ratas valmidust panustada Eesti poolt Euroopa Liidu eelarvesse rohkem kui varem.

Eesti majanduse seisu peegeldav sisemajanduse koguprodukt jõudis 2017. aastal 75 protsendini Euroopa Liidu vastavast näitajast, 75 protsenti on ühtlasi piir, kus toetused hakkavad järsult vähenema.

Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service