Reklaam:

Uus ilming: jalgpalli MMi kasutatakse selleks, et Soome pääseda

NordenBladet — Jalgpalli MMi ajal pääseb Venemaale ilma viisata, kui ette näidatakse pilet ja jalkafänni ID. Nüüd on seda võimalust aga hakatud kuritarvitama, et pääseda Venemaa kaudu Soome. Selliseid juhtumeid oli möödunud nädalal Soome idapiiril mitmeid. Inimesed tunnistasid, et hankisid MMi pileti ja jalkafänni ID ainult selleks, et Venemaa kaudu Soome pääseda, vahendab Yle.

Reedel tegi varjupaigataotluse Helsingi Vantaa lennuväljal ka üks lennukiga saabunud reisija. Neljapäeval üritas Vainikkala kaudu Soome pääseda üks Nigeeria kodanik, kel oli võltsitud Brasiilia pass. Pühapäeval üritas Vaalimaa lähedal Soome pääseda kolm marokolast.

Kõik neli Soome kagupiiril kinni võetud isikut olid saabunud Venemaale ilma viisata, ainult jalkafänni ID-ga. Kõik taotlesid samas kohe Soomes varjupaika.

Sellised juhtumid polnud Soome piirivalvele üllatus, aga neid oodati MMi lõpupoole.

Spordivõistluste kasutamine Euroopa Liitu pääsemiseks on täiesti uus ilming. Näiteks möödunud aastal oli Venemaal samalaadne jalgpallivõistlus, nn eel-MM, kuhu pääses samuti ilma viisata, aga siis sellist Soome tulekut polnud.

Piiriületuse katseid on Soomes olnud 5-10 juhtumit aastas viimaste aastate jooksul. Võltsitud dokumentidega üritab Soome pääseda aastas 20-30 inimest.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service