Reklaam:

Kuus 3-4-aastast last lahkusid omapäi Helsingi lasteaiast, et käia mere ääres „laevu vaatamas”

NordenBladet Kuus 3-4-aastast last lahkusid reede pealelõunal omapäi Helsingi Kalasatama lasteaiast ja olid kadunud ligi 20 minutit. Laste väitel käisid nad mere ääres „laevu vaatamas”. Lasteaedade piirkonnajuhi väitel polnud lasteaia töötaja jälginud väljas olles laste arvu, vahendab Helsingin Sanomat.

Eriliseks muudab juhtumi see, et lasteaias laste kadumist ei märgatud. Lapsed, viis poissi ja ühe tüdruku leidis lähedalasuvast pargist üks lasteaia töötaja, kes oli koduteel. Lastega polnud midagi halba juhtunud.

Töötaja oli läinud lastelt küsima, et mida nad seal teevad ja kellega nad on. Siis sai selgeks, et lapsed polnud päris seal, kus nad oleksid pidanud olema.

Ühe lapsevanema väitel oli tema laps rääkinud, et nad käisid mere ääres laevu vaatamas.

Lapsed lahkusid, kui nad olid väljas mängimas enne kella kolme pealelõunal. Lapsed olid märkamatult lasteaia väravast välja läinud. Lasteaia töötajad ei kontrollinud laste arvu.

Lapsevanemad on juba varem juhtinud lasteaia töötajate tähelepanu sellele, et väravate lukud on sellised, mille lapsed ise lahti saavad. Samuti on lasteaeda ümbritseva aia sees augud, kust laste jalad läbi mahuvad.

Lapsevanemad on nüüd mures, et kui isegi laste arvu ei suudeta jälgida, siis kuidas suudetakse silma peal hoida sellel, mis laste vahel toimub. Lasteaed lubas omalt poolt võtta kõik märkused arvesse ja need läbi arutada.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITerror:
Copyright © NordenBladet 2008-2018 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service


blog.tr.ee