Reklaam:

Soome koolides loobutakse kirjatehnika nõudest, see asendub teksti sisestamisega

NordenBladet — Praegustes Soome õppekavades pole enam kirjatehnika õppe nõuet, selle asemel õpetatakse koolides teksti arvutisse sisestamist. Isegi käsitsi kirjutatud allkiri on vajumas ajalukku.

Nelikümmend aastat tagasi õpetati koolides veel täielikult ilukirja. Pärast seda on norme leevendatud kuni selleni välja, et laste käekirjast pole enam võimalik aru saada, vahendab Yle.

Lapsed ei õppinud enam korralikult kirjutama ja siis otsustati, et korda tuleb muuta ja nõudeid leevendati. Esimene leevendus toimus 1980ndate aastate lõpus ja siis 2004. aastal kuni kaks aastat tagasi loobuti kirjatehnika nõudest täielikult arvutite kasuks.

Nüüd õpivad soome lapsed teksti sisestamist juba esimeses klassis ja teises hakatakse juba rohkem tekste kirjutama. Selle kõrvalt ei jää enam aega ilukirja õpetamiseks.

Murettekitav on Soomes see, et et isegi õpetajaks õppijatele ei õpetata ilukirja õpetamist. Eeldatakse, et kõik oskavad seda, kui on koolid läbi käinud.

Kuigi käsitsi kirjutamist jääb elus üha vähemaks, nõuab seadus ometi veel passis  allkirja käsitsi kirjutamist. Varem kirjutati nimi passi ilukirjas. Praeguste noorte allkiri meenutab rohkem trükitud teksti.

Tulevikus asendab käsitsi kirjutatud allkirja digitaalne allkiri. Soome seaduse järgi on digiallkiri olnud juba aastaid sama õiguspärane kui käsitsi kirjutatud.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service