Reklaam:

UNESCO-Aschbergi stipendiumid: kunstnikevahetusprogramm. Kes saavad kandideerida? Kuidas kandideerida?

NordenBladet – Kas oled kunagi soovinud osaleda vahetusprogrammis, kuid Erasmus ei ole just sinu jaoks? UNESCO-Aschbergi stipendium annab sulle võimaluse noore kunstniku residentuuriks mis tahes paigas maailmas.

UNESCO-Aschbergi stipendiumiprogramm pakub noortele kunstnikele välismaal elamise ja õppimise kogemust, aidates neil areneda ning osaleda kultuuridevahelises dialoogis ja tegevuses.

Kes saavad kandideerida?

Programm on mõeldud 25–35-aastastele noortele kunstnikele, kes töötavad muusika, kujutava kunsti või kirjandusloome valdkonnas. Taotleda saab 1–3-kuulist residentuuri. Need kolm valdkonda hõlmavad loometööstust juhtivaid erialasid, nagu plaaditööstus, kontserdikorraldus, audiovisuaalsektor, graafiline disain ja kirjastus.

Kuidas kandideerida?

Sõltuvalt erialast ja/või riigist, peaksid taotluse esitama otse sellele asutusele, millest huvitatud oled. Kontrolli, et täidaksid kõik tingimused. Asutused eelvalivad kandidaate ning võta arvesse, et programmi raames antakse eelis arengumaadest pärit kunstnikele ja asutustele. Selle eesmärk on edendada põhja-lõuna ning lõuna-lõuna koostööd.

Tähtajad!

UNESCO-Aschbergi stipendiumide taotlustähtajad on eri asutuste puhul erinevad, kuid enamik neist lõpeb ajavahemikus oktoobri keskpaigast novembri keskpaigani. Kontrolli, millised on tähtajad sind huvitava koha puhul. Pea meeles, et aastas saab esitada ainult ühe taotluse ning programmis on võimalik osaleda vaid üks kord.

_____________________________
Stipendium on rahaline toetus õpilasele, üliõpilasele või näiteks kunstnikule, et toetada tema hariduslikku või kunstilist tegevust. Stipendiumi saajat nimetatakse stipendiaadiks.
Legaaldefinitsioon: Tulumaksuseaduse tähenduses on stipendium on tulevikku suunatud toetus, mida makstakse teadmiste või oskuste omandamise, võimete arendamise ning loomingulise või teadusliku tegevuse soodustamiseks. Stipendiumina ei käsitata väljamakset, millega tunnustatakse või tasustatakse mingit tegevust või mille tegemisega väljamakse tegija omandab õigused teosele (Tulumaksuseadus § 19. lg. 7).

Eestis on seaduse järgi õigus saada stipendiumi:

a) töötul, kes osaleb vähemalt 40 tundi kestval tööturukoolitusel, tööpraktikas või tööharjutuses, mille on korraldanud Tööturuamet;
b) loovisikul, kellele maksab stipendiumi loomeliit või kultuurikapital loometegevuseks ning sellega seotud täiendusõppeks;
c) sportlasel, kes saab riiklikku spordistipendiumi sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks;
d) õpilasel ja üliõpilasel vastavalt õppetoetuste ja õppelaenu seadusele

Vajalikud lingid:

 

Vaata lisaks:
Bogliasco stipendium kõrgemal tasemel loome- või uurimistööd tegevatele inimestele. Kes saavad kandideerida? Kuidas kandideerida?

Euroopa Kultuurifondi toetus STEP Beyond toetab noorte kunstnike ja kultuuritöötajate liikuvust Euroopas. Kes saavad taotleda? Kuidas kandideerida?

RAHVUSVAHELISED vahetusprogrammid kunstnikele: kust alustada ning mida teadma peaksite + LISATUD teabekeskuste lingid!

18 SOOVITUST, millele tasub enne reisi tähelepanu pöörata

KUIDAS toimida, kui reisil tekivad terviseprobleemid

Euroopa Noorteportaal: Välismaale elama asumine (NÕUANDED soodsa majutuse leidmiseks) + KÕIK vajalikud lingid!

Märksõnad: kunst, kunstnik, kunstikool, kunsti õpe, kunstivahetus, kunstivahetusprogramm, UNESCO-Aschbergi stipendium, stipendium, stipendiumi mõiste, kuidas kandideerida, kes saab kandideerida, välismaale elama ja tööle, välismaale elama asumine, välismaale elama minek, kuidas minna välismaale elama, välismaale elama, välismaal elavad eestlased, kuhu välismaale elama minna, elama asumine, kuhu riiki elama minna, kuidas minna välismaale elama, õppimine välismaal, tudeng, tudengid välismaal, õppimine teises riigis, vahetusõpilane, välismaale elama minek, kuidas välismaale kolida, ajutiselt välismaale elamaReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service