Tampere haiglas gripi tõttu suur ülekoormus – inimesed on paigutatud koridoridesse

NordenBladet — Tampere ülikooli haiglas Tays on gripi tõttu tekkinud suur ülekoormus, mistõttu osa patsiente on paigutatud koridoridesse.

Erakorralise olukorra tõttu soovitab Tays, et tööandjad võimaldaksid töötajatele lühiajalisi, 3-5 päeva pikkuseid haiguspuhkusi ilma arstitõendita, või et haiguspuhkuse võtmiseks piisaks haiglaõe arvamusest. Nii ei koormataks haigla vastuvõturuume niigi keerulises olukorras, vahendab Ilta-Sanomat.

Ülemiste hingamisteede infektsioone põdevate haigete osakonnad on haiglas kõik täis, mistõttu paigutatakse haigeid haigla koridoridesse. Ühtlasi on Tays palunud omavalitsustel leida täiendavaid ruume haigete põetamiseks.

Ka järelravi kohti Tampere haiglas napib, mistõttu on haigeid suunatud teistesse haiglatesse Pirkanmaal.

Soomes on jätkuvalt grippi haigestumine väga kõrge ja epideemia ei näita taandumise märke. Grippi haigestumine on Soomes tõusuteel.

Soomes levib neli gripiviirust, millest kaks on A-gripi viirused ja kaks B-gripi viirused. Seda, kui kaua epideemia kestab ei oska terviseasjatundjad prognoosida.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service