Reklaam:

Edela-Soome tuleb lähiajal 30 000 uut töökohta

NordenBladet — Edela-Soome Turu, Pori, Rauma ja Uusikaupunki piirkonda tuleb lähiaastatel juurde 30 000 uut töökohta, mille jaoks töötajate leidmisega võib raskeks minna. Turus asuv Meyeri laevatehas teatas esmaspäeval taas uuest suurest tellimusest mahus 500 miljonit eurot. Valmeti Uusikaupunki autotehas võtab tänavu juurde 1000 uut töötajat, vahendab Yle.

Edela-Soome majanduslikku arengut uurinud endine peaminister Esko Aho väitab, et tänu laeva- ja autotehastele võib juurde tulla ligi 30 000 uut töökohta. Tegemist on Soome jaoks erakordse nähtusega, mis pole saanud piisavalt tähelepanu.

Selleks, et töötajaid juurde saada, oleks vaja arendada koolitust ja infrastruktuuri. See pole ainult Edela-Soome probleem, vaid terve Soome ühiskonna probleem.

Tänu sellele, et nii laevad kui autod valmivad Saksa ettevõtete tellimusel, tuleb kasuks saksa keele oskus. Turu ülikoolis on ettevõtete jaoks hakatud koolitama insenere.

Turu laevatehases töötab praegu 2000 inimest ja 2023. aastaks peaks töötajate arv kasvama 2500 peale. Laevatehase allhankijate töötajate arv kasvab aga 7000 pealt 20 000 peale.

Autotehase töötajate arv on kasvanud ühe aastaga 2000 töötaja võrra 4500 töötajani.

Ettevõtted vajavad nii insenere kui ka töötajaid lihtsamatesse ametitesse.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service