Reklaam:

Soome bussinduses revolutsiooni teinud Onnibus´i looja Pekka Mötto hakkab maailma vallutama

NordenBladet — Onnibus ja selle looja, bussijuhi poeg Pekka Mötto (50) on suur Soome edulugu. Pärast bussifirma Šoti miljardärile mahamüümist kavatseb ettevõtlik soomlane nüüd ilma teha taksonduses ja sellega maailma vallutada.

Onnibus pööras 2012. aastal Soome bussinduse täiesti pea peale. Võimalikuks said paarieurosed bussisõidud suuremate linnade vahel, mis pani rahva liikuma. Äri põhines lihtlabasel matemaatikal, mille kaudu arvutati välja, kui palju peaks pilet maksma siis, kui bussid on täis. Selgus, et kui veidi vaeva näha, saab inimesi vedada senisest palju odavamalt. Enne seda tundus ilmvõimatu, et Helsingi ja Tampere vahel saaks sõita paari euroga, vahendab Helsingin Sanomat.

Kasutusele võeti suuremad bussid, mille eelis on see, et korraga saab peale võtta 89 inimest. Ent Onnibus on Möttö jaoks nüüd ajalugu – ta müüs ettevõtte paar aastat tagasi, lahkus sealt ja enam selle peale ei mõtle. Mehe uus suur unistus on nüüd läbi taksonduse maailma vallutada.

Möttö veab startup-ettevõttet Tuup, mis on juba äratanud tähelepanu tänu sellele, et Soomes on varem transpordi vallas tehtud ajalugu. Tuup arendab digitaalseid transporditeenuseid. Tuupi esimene pääsuke on Kyyti – odavtaksoteenus, mis tegutseb esialgu kolmes Soome linnas Oulus, Tamperes ja Turus. Sõnum on sama, mis bussiettevõtte puhul – paar eurot maksvad sõidud.

Tuupil on esindused juba Põhja-Ameerikas ja Kesk-Euroopas ning eesmärk on transpordi automatiseerimine. Eelduseks on asjaolu, et tulevikus soovib üha vähem inimesi omada oma autot. Transpordi tulevik on sõidujagamine. Eesmärk on luua terviklik süsteem, kuidas, millega ja kust kaudu inimesed liiguvad.

Tuupi koostööpartner on Trafica – ettevõte, mis kogub andmeid inimeste liikumise kohta. Möttö räägib nüüd, et teistel on raha, aga neil on info ja lahendused. Praegu ongi käimas läbirääkimised investoritega, et teadmised ja raha omavahel kokku viia.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service