President Sauli Niinistö kandideerib ka teiseks ametiajaks

NordenBladet — Soome president Sauli Niinistö teatas, et on otsustanud kandideerida teiseks ametiajaks. Niinistö ütles, et kaalus otsust pikalt ja kandideerib mitte mõne erakonna, vaid kõigi valijate esindajana, vahendab Yle.

Ma armastan seda maad, põhjendas Niinistö oma kandideerimist. Ta lisas, et teda huvitab, kui paljud soomlased teda toetavad. Valijate kandidaadina osalemist põhjendas Niinistö asjaoluga, et president seisab Soomes varasemast enam erakonnapoliitikast eemal. Kui ta valijate poolehoidu ei leia, siis loobub kandideerimisest. Kandideerimiseks on vajalik 20 000 valija toetus.

Pressikonverentsil tõsteti esile küsimus, et president on teise ametiaja lõppedes 75-aastane. Niinistö ütles, et ta on ise ka mõelnud selle peale, et sellises eas on parem vältida vastutust ja kohustusi. Ent ta lisas samas, et seni pole vastutus ja kohustused teda liigselt koormanud.

Presidendivalimised toimuvad Soomes järgmise, 2018. aasta algul. Enne Niinistöt on oma kandideerimisest teatanud Keskerakonna rahvasaadik, endine peaminister Matti Vanhanen, roheliste rahvasaadik Pekka Haavisto ja vasakpoolsete Europarlamendi saadik Merja Kyllönen.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:
Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service