Tallink ostab Megastari tarbeks gaasi Venemaalt

OHMYGOSSIP — Laevafirma Tallink ostab uue reisilaeva Megastar tarbeks gaasi Venemaalt. Gaas tuleb möödunud suvel avatud uuest veeldatud maagaasi ehk LNG tehasest Pihkvas.

Vedelaagsil töötavate mootoritega varustatud uut parvlaeva Megastar tuli esimesele reisile saatma ka kütuse tarnija, korporatsiooni Gazprom esindaja Aleksandr Medvedjev, vahendab Sputnik.

Infot kinnitab ka Eesti Gaasi koduleht, kus ettevõtte tegevjuht Ants Noot kinnitab, et Pihkvast gaasi vedamiseks on kokku 8 uut Saksamaalt tellitud veokit, mis on pidevalt sõidus. Gaas pumbatakse otse veokist laeva. Pumpamine võtab aega neli tundi ja seda tehakse öösel.

Megastar on esimene laev Läänemerel, mis kasutab kütusena veeldatud maagaasi. Laeva kogumaksumus oli 230 miljonit eurot, millest osa tasuti ELi eelarverahast.

Gaasi kasutamine tuleneb regulatsioonist, mille kohaselt ei tohi alates 2015. aastast Läänemerel ületada laevakütuse väävli sisaldus o,1%. Et seda nõuet täita, on kolm võimalust: kas kasutada madala väävlisisaldusega kütust, paigaldada puhastussüsteemid või kasutada kütusena gaasi.

Veeldatud maagaas on kütusena väga efektiivne ning odavam kasutada kui kütteõli.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki OHMYGOSSIP´i uudiseid SIITReklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service