Reklaam:

SSS-Radio toimetaja Kalle Tapio Reini: Soome valitsus võib kukkuda

OHMYGOSSIP — Seoses valitsuspartei Põlissoomlaste üha väheneva toetuse ja praeguste probleemidega automaksu menetlemisel võib Soome praegune valitsus kukkuda, leiab Tallinnas tegutseva soomekeelse SSS-Radio toimetaja Kalle Tapio Reini, vahendab portaal Eestinen.

Reini ütles, et valitsuse plaan kaotada järgmisest aastast automaks on Soomes automüügi täielikult peatanud. Ei ole mõtet osta autot, kui sa tead, et järgmisel aastal kukub autode hind automaksu äralangemise tõttu tuhandete eurode võrra.

Reini ütles, et automaksu menetlemisega tegelenud transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berneri ametist lahkumine on küllalt tõenäoline. „See oleks ime, kui Berneril õnnestub jätkata valitsuses selle valitsemisperioodi lõpuni,” lisas ta. Kuivõrd Berner kuulub samasse Keskerakonda (Keskusta) peaminister Juha Sipiläga ja tal on Sipilä toetus, siis on tõenäoline, et kukub terve valitsus.

Soomes on viimastel päevadel üha rohkem spekuleeritud, et Anne Berner ei saa praeguses olukoras ministrina jätkata. Seetõttu on ka üsna tõenäoline, et valitsus kukub, kirjutab portaal Paivanlehti.fi.

Automaks on tekitanud Soome ühiskonnas pingeid ka seetõttu, et selle asemele tuleb teede kasutamise maks, mis paljudele inimestele ei meeldi. Äsja selgus, et teemaks ei kata automaksu kaotamisest saamata jäänud summasid. Praeguse seisuga on valitsus suure vastuseisu tõttu automaksu menetlemise peatanud.

Valitsusele teeb muret Põlissoomlaste erakonna üha vähenev toetus. Tänavuse aasta alguseks oli Põlissoomlaste toetus langenud viimase 6 aasta madalaimale tasemele, paari aasta taguselt paarikümnelt protsendilt alla 9 protsendi peale. Viimati oli erakonna toetus nii madalal 2009. aastal.

Lisaks Põlissoomlastele langeb suurima valitsuspartei Keskerakonna toetus, samal ajal opositsioonierakonna sotside toetus tõuseb.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki OHMYGOSSIP´i uudiseid SIIT


Tags assigned to this article:
Anne BernerKalle Tapio Reini

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service