Soome: Kullerfirma ´Wolt´ asutaja Miki Kuusi jättis kooli pooleli, et äriga alustada

Soome: Kullerfirma ´Wolt´ asutaja Miki Kuusi jättis kooli pooleli, et äriga alustada

NordenBladet — Soome kullerfirma Wolt asutaja, praegu 32-aastane Miki Kuusi jättis pooleli õpingud Helsingi majanduskõrgkoolis, et alustada oma äriga. Kuusi asutatud firma Wolt müüakse maha USA kullerfirmale DoorDash Soome jaoks rekordilise 7 miljardi euro eest.

Kuusi õppis koolis vaid ühe aasta. Koolist äratuleku otsus algul tema vanematele ei meeldinud. Kuusi ütles, et tema vanemad on arstid, mistõttu ettevõtjaks hakkamine oli neile võõras, vahendab Taloussanomat.

Kuusi sõnul oli vanemate jaoks võõras, et laps sisuliselt visati koolist välja ning hakkas siis tegelema mingite ürituste ja mängudega ja siis asutas mingi toidukullerfirma. Vanemad olid päris mures, eriti kui arvestada, et nad olid üle elanud suure majanduslanguse ja tehnoloogiamulli lõhkemise.

Aastal 2011 asutas Kuusi tehnoloogiaettevõtete messi Slush, millest on saanud Euroopa suurim iduettevõtete üritus.

Kuusi ise end ettevõtjaks ei pea, vaid teda huvitab asjade tegemine ja arendamine. Hingelt on ta aga jätkuvalt õppija. Ta on alati mõelnud oma õpingud ükskord lõpetada, aga seni on muud asjad vahele tulnud. Ehk ühel päeval tuleb see aeg, mil saab keskenduda õppimisele.

Wolt oli Kuusi jaoks idee, mis sündis juba esimesel ülikooli-aastal, kui ta sõitis tutvuma USA Ränioruga. Ta oli uudishimulik ja tahtis õppida lisa. Sealt edasi tulid Slush ja Supercell. Firmas Supercell töötas Kuusi ärianalüütikuna ja teda hakkas huvitama maailma võrgustumine.

Kõigepealt läksid veebi mängud ja meelelahutus. Siis teise lainega läheb sinna muu maailm. Söögikohad on teenused, mis saavad kasu internetist.

Supercellist tuli kaasa ka Wolti üks toetaja, Supercelli asutaja ja juhi Ilkka Paananeni firma Lifeline Ventures, mis andis Woltile raha päris alguses.

Toidu kullerteenus oli Wolti jaoks vaid üks võimalikest teenustest, aga see osutus kõige tulusamaks. Koduturg Soome oli Wolti jaoks üks raskematest. Põhjuseks on väiksed ja hõreda asustusega linnad, väiksed sissetulekute erinevused ja kõrged tööjõumaksud. Kui Soomes saadi asi käima, siis mujal oli palju lihtsam.

Kuusi tunnistab, et kulleriteks soovijaid on rohkem kui võimalik tööd pakkuda, kuigi söögikohtades töökäsi napib. Kuusi on üks Wolti suurimatest aktsionäridest. Miljarditehing aga tema enda väitel tema elu eriti ei mõjuta. Tal on Wolti aktsiad ja tulevikus DoorDashi aktsiad. Ta ise räägib, et praegu ollakse alles pika teekonna alguses. Firma müük on suur asi, aga esmaspäeviti minnakse endiselt tööle.

Avafoto: Miki Kuusi (NordenBladet)

Loe ka:
USA firma DoorDash ostab 7 miljardi eest Soome kullerfirma Wolt´i
Soomes teenisid kõige enam raha mobiilimängude tegijad – vaata TULUSAAJATE TOP 10Reklaam:
Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service